Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországban is vannak...

Németországban is vannak rosszabb anyagi helyzetű emberek?

Figyelt kérdés
Most ne a magyarhoz viszonyítsunk csak úgy általában a kolbászból kerítéshez inkább.

2022. márc. 11. 00:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Látszik nem jártál még erre. A válaszom rövid lesz.. vannak!
2022. márc. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1/


Csak azért kérdem mert most kint dolgozik egy ismerősöm igaz a szállását fizetik meg még talán kajára sem kell vagyonokat költeni és igaz,hogy többet keres mint itthon de azt mondja ott azzal a fizetéssel kiröhögik a németek meg minden olcsó semmi sem kerül sokba meg hatalmas fizetések vannak senkinek semmi gondja.Csak gondoltam ott is vannak változó fizetések,hogy kinek több kinek kevesebb de ugye ő nem tapasztalta,hogy milyen mondjuk házat venni vagy bérelni vagy autót vásárolni vagy bármi mást venni vagy csak ott élni.És ő kb ennyit lát az egészből,meg azt ,hogy minek tanulni mert ott sokat lehet keresni.Ismerősömnek 8 osztálya van amúgy.

2022. márc. 11. 02:14
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd is hazudik, meg neki is mindenki hazudik.

Az egész világ képmutató, itt Németországban is, meg mindenütt máshol is.

Itt is vannak az átlagnál rosszabbul élők, sőt, a magyar átlagnál rosszabbul élők is.

Talán annyika a különbség, hogy itt csak az nem dolgozik aki nem akar - a hosszú távon munkanélküliek elnyomó többsége azért él HartzIV-ből, mert kényelmesebb felvenni a segélyt, a szociális támogatásokat a lakhatásra, és mellette feketén dolgozgatni.

Bárki, aki akar, tud munkát találni, akár van valamilyen képzettsége, akár nincs. Tisztességes szakmával pedig valóban elég jól lehet keresni, főleg a magyar szinthez képest (bár itt azért az élet is drágább).

2022. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Mi 8 év Németországi élet után a párommal, nagyon jó nettó keresettel és megtakarítással, nem tudunk magunknak egy kis házikót venni, amire nem megy rá a gatyánk és nem nyugdíjas korunkig nyognenk a hitelt pedig 30 alatt vagyunk.. na ez az igazán szomorú.
2022. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Pedig 3-4 évvel ezelőtt még egész elfogadható áron lehetett ingatlant venni (már ha nincsenek extrém igényeid). Azóta viszont úgy elszálltak az árak, mint szódás a lovát...
2022. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
3-4 éve még nem akartunk ingatlant vásárolni, mert nem volt végleges szerződés, munkahely váltás volt tovább tanulás. Most pedig úton a baba és ülünk egy minigarzonba havi 1000 euróért és nem tudjuk mit csináljunk.
2022. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

3/


Hát az ismerősömnek 8 osztálya van azt mondta minek tanulni hülye az aki egy életen át tanul mikor külföldön jól lehet keresni.Jó mihozzánk képest most ő is jól keres igaz magyar cég által van kint de azt a munkát én biztos nem csinálnám még a látszólag jó pénzért sem mert min napi 8 óra de az a tényleg nagyon kemény fizikai munka hóban,szélben,esőben kockázatokkal.

2022. márc. 11. 13:29
 8/20 A kérdező kommentje:

4/


De a hitelek valamennyivel jobbak kint nem?Úgy értem a törlesztő részletek a kamat mértéke ilyesmi kedvezőbb.Magyarországon meg még rosszabb kevesebb fizetés meg már a bungalók is húszon milliósak lettek.

2022. márc. 11. 13:30
 9/20 A kérdező kommentje:

5/


Én egyre jobban úgy gondolom,jobb minimalistának lenni,nagy ház nagy gond meg ha lenne házam én nem új cuccokat vásárolnék bele hanem jó használtakat felhajlítgatnám őket ilyesmi meg nem kéne ezernyi cucc ami csak a helyet foglalja.Itt magyarországon sem értem sokszor csinálnak vagy vesznek egy jó házat aztán szétverik mert mindenből új kell vagy ha építették xy időnként kicserélgetnek mindent úgy,hogy ami volt is jó volt még simán csak sokszor nem tudják hova rakni a pénzt.Én nem szeretnék nagy házat se meg sok felesleges bútort meg cuccokat se meg szétveregetni kicserélni mindent xy időnként.

2022. márc. 11. 13:33
 10/20 A kérdező kommentje:

6/


Remélem idővel majd sikerül valamerre lépnetek a dologgal.

2022. márc. 11. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!