Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most akkor,hogy van ez esetleg...

Most akkor,hogy van ez esetleg tudna olyan nyilatkozni aki már élt kint vagy kint él?

Figyelt kérdés
Van egy haverom anno itthoni vállalkozóval ment ki Németországban dolgozni valami csarnokokat építenek vagy mit napi 8 óra meg túlóra akár 11 óra munka is hóban fagyban,esőben mindenben meg veszélyes is na de most nem ez a lényeg.Azt mondja,hogy odakint az emberek nem nagyon vesznek fel hitelt mert jó fizetésük van,meg minden olcsóbb mint itthon pl élelmiszer sőt odakint nem nagyon nőnek az árak a válság meg a háború dologgal kapcsolatban sem egyedül azt mondta,hogy az üzemanyag ára drága meg nem nagyon lehet kapni étolajat.Na most azt tudom,hogy jobb keresetek vannak kint de akkor tényleg minden olcsóbb meg nem nagyon kell hitel semmihez sem és mindenkinek jó élete van?Jó mondjuk neki olyan sok gondja nincs kint gondolom valami munkásszállón lakik,kaját is kap,utazást is fizetik neki,szóval nem tudom ő mennyire láthatja reálisan kint a dolgokat meg még kb 30 napja van kint de még lehet annyi sem.Én közben szoktam külföldi oldalakat is olvasni pl Németországba azt írta,hogy a szankciók végett nagyon megnőtt az energia ára is meg minden növekedett.

2022. ápr. 3. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem olcsóbb mint otthon, de a fizetéshez mérten nyilván sokkal jobb. Ez természetesen a munkától is függ. Egy embert szakmával illetve egy gyári munkást nem lehet összehasonlítani! Én is gyárban dolgozom a párom pedig szakmában így van rálátásom!

Ha elromlik a mosógép nem fogunk hitelezni, de ha ingatlant esetleg egy luxus autót szeretnénk venni másképp nem megy. De ez az én szemszögem.



Épp tegnap voltunk a boltba, és rengeteg dolgot vettünk közte húst és márkás dolgokat pl a mosogatógépbe kapszulátxxl Pack (finish)és rengeteg gyümölcsöt zöldséget, felvágottat pizzat(ristotante) többet is, bio tojást tejet kenyeret tejfölt túrót (párom gluten érzékeny így neki minden duplája!) igazából mindent amire amúgy is szüksége van az embernek egy nagy be vásárláshoz és át számolva fizettünk kb 40 ezer forintot. Szerintem ez szuper.


U.i.: olaj tényleg nincs sehol és a benzin gázolaj brutal drága de még így is 100-szor élhetőbb mint otthon.

Remelem tudtam segíteni.

2022. ápr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alap élelmiszerek már drágábbak Magyarisztánban, mint itt. De azért itt sincs kolbászból a kerítés, a sok minden van, ami jóval drágább (gépjárműbiztosítás, üzemanyag, egyes élelmiszerek, pl. hús, vagy mostanában a napraforgóolaj).

A fizetések azonban jelentősen magasabbak itt, már ha van valamilyen szakmád, és nem vagy lusta dolgozni. Nagyon sok honfitársunk ott bukik el, hoyg nem beszélnek alap szinten sem németül, nincs szakmájuk vagy nem tudják / nem akarják honosíttatni, így számukra nincs más alternatíva, mint gyári meló szalag mellett, vagy egyéb betanított munka, takarítás, hasonló "alja" munkák. Ezek nem fizetnek túl jól, viszont honfitársaink előszeretettel élnek nagy lábon, szeretik megmutatni odahaza, hogy nekik két hét után már ötös bömbi van a seggük alatt, három kilométeres képátlójú oledplazma homorútévé, a két hetes gyerek meg a legújabb ájfónt rágcsálhatja két befosás között.

Így nehéz megélni, úgyhogy egy rész inkább visszaköltözik Mordorba, a másik fele pedig megtanulja, hoyg nem kell a takarón túlnyújtózkodni, és akkor sokkal jobb itt.

Itt ugyanis van egy olyan szociális és egészségügyi rendszer, ami ott káeurópában (vagy már inkább Balkán?) csak álom. Mármint az átlag számára, mert a felső párezer, akit oly boldogan választotok újra és újra, na ők meg tudják fizetni a tisztességes orvosi ellátást - szociális ellátásra meg nem nagyon van szükségük, hiszen ti fizetitek nekik az aranyéletet.

2022. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!