Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ellopták a történetemet, és a...

Ellopták a történetemet, és a könyvem címét is. Vajon ezzel lehet mit tenni?

Figyelt kérdés

Hat éve írok Wattpadon. Ez idő alatt írtam egy történteket négy évvel ezelőtt, aminek az volt a címe hogy A kettő között. Nem kapott akkora figyelmet mint a többi könyvem, de hozzám nőtt ezért büszke voltam rá, hiszen időbe telt mire megírtam. Viszont tegnap este láttam egy filmet ami most jött ki 2022-ben, és a film címe magyarosítva az volt hogy A két világ között. De az eredeti címe az volt, hogy A kettő között…

A történet eleje teljes mértékben egyezett a könyvemmel, ahogy a sztori kibontakozása is. A történtet vége fele teljesen megváltozott a történet végkimenetele, azonban legalább harminc percig azt hittem hogy valaki megfilmesítette a könyvemet. Még a hangulata is hasonló volt, ahogy akadt némi ismerős párbeszéd is számomra. Ilyenkor mi a teendő? Mivel nem vagyok igazi író, nem tehetek semmit?



#film #könyv #Esetleges koppintás
2022. ápr. 10. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A szerzői jog akkor is véd téged. Nem "írónak" kell lenned, hogy azt bizonyítani hogy valóban a tiéd a film valamilyen alapja. A publikáció dátuma a neten például téged igazolhat.

Ez viszont már bőven nem netes tanácsadás témakör, hanem ide ügyvéd (vagy valami tanácsadó) kell.

2022. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

HA valami módon bizonyítani tudod, hoyg te írtad a történetet, akkor elvileg - de csak elvileg - indíthatsz pert a szerzö ellen szellemi termék eltulajdonítása miatt.


De egyrészt bizonyítani nagyon nehéz, másrészt a per esetében a jelenlegi érték - amennyit a film jelenleg behozott, illetve várhatóan behoz - az, amit a vesztes félnek fizetnie kell, ezt pedig egy normál ember nem tudja vállalni, ha nem akar élete végéig adóságot törleszteni. EZ ugyanis dollásban is sok százezer-több millió lehet, és egy filmet forgalmazó társaságnak vannak megfelelö ügyvédei, emiatt kizárt, hogy bármit is elérhetnél.

2022. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dzsoki ***** válasza:
100%
Stimmel. Ügyvédi kategória. Sok sikert a perhez!
2022. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Kötve hiszem, hogy egy semmi magyar sztorit megtaláltak, és filmet csináltak belőle. Miben hasonlít egész pontosan? Mert a klisék ismétlése nem számít másolásnak.
2022. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nos a történetem egy kórházban kezdődik. Egy fiú a főszereplőm aki nagyon beteg és meg is hal a kórházban. Egy kitalált lény szól hozzá, aki visszarepíti őt a múltba hogy egy rég elfelejtett bűncselekményt gátoljon meg amit ő csinált a szerelme ellen öt évvel ezelőtt. Kb ez a sztorik fő vonala.

A film története pedig az, hogy egy lány ébred a kórházban és hang szól hozzá. Majd a történet visszarepül a múltba hogy jobban megértsük hogy mi miért történt. A lány “bűncselekménye” ami nem is az ő hibája egyébként, az az hogy autóbalesetet szenvedett a szerelmével és meghalt.

A film és az én történetem is azt meséli hogy magukat hibáztatják és megpróbálják rendbehozni a dolgokat.

Csak az enyémben van némi fantasy elem is az időrepülést és a lényt illetően.

Egyébként a fentieknek válaszolva dátummal tudnám igazolni hogy évekkel a film megjelenése előtt írtam, mert a Wattpad kiírja a publikálás pontos dátumát

2022. ápr. 10. 14:09
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Az egy dolog, de azt is kell bizonyítanod, hogy nem véletlen egybeesés történt, hanem tényleg olvasták az írásodat.
2022. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dzsoki ***** válasza:
80%
Nincs változás. Jogász kell ide. Sőt,talán,nemzetközi jogász. Továbbra is,sok sikert a perhez!
2022. ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Keresned kéne egy ügyvédet a filmet forgalmazó országában és sikerdíjért beperelni a forgalmazót. A bizonyítékokról meg a többiről azután tudsz értekezni vele.
2022. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Az alperes abnyit fog mondani, hogy "I don't speak Hungarian", és annyi is volt a pered. Tudod, milyen drága amúgy eljárást indítani?
2022. ápr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül megtaláltam a filmet, amire gondolsz. Az angol címe "The Inbetween", ez k.rvára nem azt jelenti, hogy a kettő között. Az Inbetween ez esetben egy főnév, ami egy köztes helyet jelöl. A magyar filmcím ennek kb. tökéletes fordítása.
2022. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!