Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jobb tartalomgyá...

Hogyan legyek jobb tartalomgyártó? Segítesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A YouTube csatornámon van egy sorozat, ami valamelyest kötődik az edukációhoz. Ezt Random tudás néven indítottam el még a tavalyi év végén. Nem vagyok tanár, csak utána nézek az aktuális témáimnak, és egy rövid néhány perces videó keretein belül igyekszem körbejárni azt, mindenki számára könnyen megérthető, szórakoztató formában, a saját animációimmal megfűszerezve.

Arra szeretném megkérni az ide tévedőket, hogy aki teheti, az tekintse meg a videóimat, és adjon tanácsot, hogy tovább fejlődhessek.


[link]

[link]

[link]


Előre is köszönöm.



2022. ápr. 10. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudok belekötni, annyira az jön le belőle hogy ebben nem kevés belefektetett munka van, és a "jó" érdekében készül.

Még azt is nehéz megmondani hogy mitől lehetne jobb, mert ez a tartalom önmagában már most is jó, csak kevesekhez ért el eddig.


Két dolog:

- ha a csatorna az infotainment irányát vette fel, akkor maradjon meg abban, hiába könnyű elcsábulni a trash felé (és jobb számokat is hoz), és mivel gyerekbarát és gyerekeknek szóló a tartalom, ne is legyen keverve mással (az egyik top videóban a pisilős kérdéseknél kicsit rezeg a léc).

- az algoritmus sokszor nem kegyes, így valamilyen reklámozás és segítség nélkül láthatatlan fog maradni, vagy a felfutás íve lesz nagyon elnyújtott (főleg ha rétegműfaj), akár több hónapnyi vagy még hosszabb. A gyakorlatban viszont nem tudom, ez hogy működhetne jól. Vannak olyan közepesebb-nagyobb csatornák akik csinálnak ilyen "alulértékelt, több feliratkozót érdemlő, kis videósok" jellegű toplistát, ott kérdés nélkül helye van, de nem biztos hogy mindenkinél lehet házalni az önpromóval.

2022. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem csak annyi, hogy kicsit olyan kemény a hangod. Gyerekeknek szól a videó, lehet valami effektel kellemesebbé tudod tenni. Egyébként király vagy. Azt hittem valami Minecraft gameplay lesz, de ez ötletes, egyedi és tanít.
2022. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg fizetős google hirdetés?
2022. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudok belekötni, teljesen hasznos, érdekes témák, egyetlen dolog amit tippként adnék, de ne vedd kérlek szőrszálhasogatásnak, az a tempó. Borzasztó felgyorsult világban élünk, ma már a TikTok generációja nem fogja 5 másodpercnél tovább nézni a videót, ha lassúnak gondolják.

Jelenleg a leghíresebb edutainment csatorna az országban a ViccElek nevű youtube csatorna, akit linkelni nem fogok, mert letitják, de ha beírod, hogy "így védik az amerikai elnököt viccelek" vagy "hihetetlen dolgok amiket jégbefagyva találtak" akkor látod kb milyen videókat csinál. Rengetegen nézik és szeretik, gyerekektől a felnőttekig követik, én magam is középkorú anyukaként, azért, mert nagyon el van találva az időzítés vágásban, beszédtempóban és téma mélységben, így egyetlen másodpercre sem unatkozik a néző.

Egyébként további sok sikert kívánok, nagyon szép videók! :)

2022. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Azért a Vicceleket így felszopni nem kellett volna, mivel látszólag informatív videókat csinál, valójában gátlástalanul és pofátlanul lopja és használja fel mások tartalmait nulla hozzáadott értékkel (legfeljebb a képeket cserélgeti ki, hogy ne egy az egyben más tartalma legyen). Más megcsinálja a videót, ő pedig legfeljebb elmondja hogy mit látunk a képen, mert egyszerűen elmondja magyarul azt a forgatókönyvet és narrációt amivel más dolgozott. Kétségen kívül a 8 évesek értelmi szintjére van belőve (ezért nézi sok gyerek és ettől ismert), de nem szabad hogy bárhol is pozitív példaként legyen ő megemlítve. Abszolút trash és elítélendő amit csinál, és vitathatatlan várományosa annak hogy a rendszer végleg kitiltsa őt. Az a produktum amit "előállít", mindenkit óva kell inteni attól, hogy utánozza.
2022. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező! Ismered a Zállatorvos videóit? Itt a YT csatornája:


https://www.youtube.com/channel/UCwomXLDF7gDJQboAwxvwYNg


Én a Kutatók éjszakája rendezvényről ismerem őt, tényleg érdemes tanulni tőle... Nem lemásolni kell, de lehet okulni a videóiból. :)

2022. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Ezek szerint azért az irány jó, és nincs akkora baj a minőséggel sem. Sajnos én nyilván elfogult vagyok a saját munkáimmal szemben, főleg mivel egy jó heti munka míg eggyel elkészülök. Mindenképpen igyekszem megfogadni a tanácsokat. Még egyszer köszönöm mindenkinek, és akinek még van ezen túl is tanácsa, az nem tartsa magában.
2022. ápr. 11. 20:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Tartalmilag, kivitelre elég jók a videóid. Nekem kicsit gügyögős, gyerekes, de nyilván ilyesmi a cél, így ez nem probléma, csak az én ízlésem más, nem vagyok célközönség.


A video SEO-nak nézz utána, hogy könnyebben megtalálják az emberek. Legyen a leírásban több infó arról, hogy miről szól a videó, minél több hasznos, praktikus kulcsszó a konkrét videó témájáról. Érdemes a szöveget feliratként is feltölteni, mert úgy a videó tartalmában is könnyebben tud a YouTube keresője kulcsszavakat találni.


Jó, hogy vannak bennük időpontok a fejezetekkel, de szerintem ne a leírás végére tedd, hanem előrébb, mert így pont az nem találja meg, akit érdekelne. A használt zene mehet a végére, az sokkal kevésbé fontos infó, mint az, hogy a videóban mit hol talál az ember.


Próbálj olyan témákat keresni, amikre minél nagyobb az érdeklődés, ismerkedj meg a Google trends és hasonló megoldásokkal. Ha olyan témákról csinálsz videókat, amikre sokan keresnek rá és aztán jól kulcsszavazod a videókat, hogy könnyebben megtalálják, akkor nagyobb eséllyel lesz több néződ.

2022. ápr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!