Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a globális...

Mit gondoltok a globális felmelegedésről?

Figyelt kérdés
Elhiszitek ezt az egészet? Vagy ez is valami kamu? Persze tudom, hogy sok a szennyezés, sokan vagyunk a földön, ez nem is kérdés. Csak nekem sokszor olyan gyanúsan hangzik ez az egész, mintha minden a pénzről szólna.

2022. ápr. 23. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem veszed észre, hogy az utóbbi években nincs nálunk tél?

Nem hiszed el, hogy olvad a jégtakaró a sarkokon?

2022. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha néha kihúznád a fejed a fenekedből, kedves kérdező, és körülnéznél a nagyvilágban, feltűnne, hogy ahol egészen harminc évvel ezelőttig állandó jég volt, most zöldellnek a mezők. Nem kell messzire menni, az Alpokra már most sem lehet ráismerni. Még pár évtized, és nem lesz hó... Akkor aztán lehet menni síelni a sivatagi homokdűnékre - amik akkor már jóval nagyobb területet fognak elfoglalni, mint most...

De ne foglalkozz ezzel, dugd vissza a fejed a melegbe, remélhetőleg neked úgysem lesz gyermeked, aki már csak hírből fogja ismerni a havat, a zöld erdőket, a vadon élő állatokat.

2022. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
1-es, 2-es miért nem tudtok normálisan válaszolni a kérdezőnek? Csak annyit kellet volna írni, hogy véleményetek szerint igaz a globális felmelegedés, mert például olvad a jég a sarkokon.
2022. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
És te, hármas, miért nem tudsz egyáltalán sehogy sem válaszolni a kérdezőnek, csak másokkal foglalkozni?
2022. ápr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Ha vki előttem mondja ki a globális felmelegedést, azt nyakon fogom vágni! 8 hónapja fűtünk, 8 hónapja fázok, április végén 5 fok van. Ez inkább globális lehülés. Gyerekkoromban ilyenkor már 25 fok volt, és az volt a normális.

A g.f. is csak egy üzlet, el akarják adni az elektromos autókat is vkiknek.

2022. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Ötös, azzal azért tisztában vagy, hogy a Földön nem te élsz egyedül, illetve hogy a "globális" kifejezés aszt jelenti, hogy az egész bolygóra vonatkozik?

Mondjuk feltételezem, te inkább hiszel abban, hoyg a Föld lapos, szóval neked hiába is magyarázna az ember.

2022. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
*azt, nem aszt... Utálom, amikor pont ezt sikerül mellé ütni...
2022. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Globális felmelegedéstől még lehet lokális lehűlés tavasszal, ez nem trópusi klímát jelent. Ezért is beszélnek inkább klímaváltozásról. Ez nem vélemény kérdése.
2022. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Sok az indulat bennetek, pedig biztos ti is ugyanúgy szennyezitek a környezetet, mint mi mindannyian. Most azért nem kell a torkomnak ugrani, mert azt mertem írni, hogy nekem ez az egész gyanús. Hiszem, hogy van klímaváltozás, de szerintem régen is voltak ilyen dolgok. Olvastam nagyon régen egyáltalán nem volt nyár egy éven keresztül. Nyáron hullott a hó. Az ilyen régi dolgokat nem hozza fel senki.
2022. ápr. 23. 20:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"pedig biztos ti is ugyanúgy szennyezitek a környezetet, mint mi mindannyian"

Ne légy benne biztos - és nem csak a szennyezés, ami tönkre teheti a bolygót. Pazarlunk. Te is, én is, mindannyian. De azért van, aki legalább próbál tenni valamit, és van, aki szarik az egészbe.


"Olvastam nagyon régen egyáltalán nem volt nyár egy éven keresztül. Nyáron hullott a hó. Az ilyen régi dolgokat nem hozza fel senki."

De, felhozza. Az a baj, hogy te nem tudományos anyagokat olvasol, ahol adott esetben részletesen ki van elemezve a Föld klímája többtízezer évre visszamenően, hanem hatásvadász bulvár szarokkal tömöd a fejed, ahol csak az olvasottság számít, nem az igazság. És ez igaz mindkét irányba, a klímaváltozás-tagadók és a klímakatasztrófát holnapra várok esetén is. Mindaddig, amíg nem vagy képes megkülönböztetni egy tudományos alapossággal megírt cikket egy bulvárfostól, nem kapsz valós képet, csak az ilyen féligazságokat fogod puffogtatni - és nevetteted ki magad azokkal, akik nem a blikkből meg az ufómagazinból tájékozódnak.

2022. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!