Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kell ahhoz, hogy...

Mennyi pénz kell ahhoz, hogy kiadassak egy könyvet?

Figyelt kérdés
Ez a könyv egy 345 oldalas és éppen egy kiadót szeretnek majd megkeresni, de szeretném tudni, hogy körülbelül mire számíthatok. Talán 300.000ft környékén lehet az ára? Magasabb?

2022. máj. 8. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mármint saját, szerzői kiadásra gondolsz?
2022. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagyok szakértő, de 1 darabot senki sem fog nyomtatni neked. Asszem úgy van, hogy alsó darabszám limit, mittudomén 200 darab (kötet). A könyvet előbb lektorálni, szerkeszteni, szedni kell, aztán nyomtatni, bekötni. Gondolom vmi borítót is tervezni rá. Inkább 800ezer- egymillió forintban kell gondolkodni. A könyvekkel aztán azt csinálsz amit akarsz. Amúgy vannak tájékoztatók a neten a témában.
2022. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Google, hm?


első hirdetés találat


[link]


100 db még 100 ezer forint sincs

2022. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha jól tudom lehetséges, csak egy darabot is kiadatni. Bár azt nyilván nem kiadásának hívnám, inkább csak kinyomtatásnak. Vannak nyomdák ahol lehet saját könyvet (mit tudom én, pl emlékkönyvet, a nagypapa meséit vagy hasonló, személyes dolgokat) készíttetni egyetlen példányban.

Olyat már hallottam hogy valaki verses kötetet készített ajándékba, és 5 darabot készítetek belőle. Rendes, kemény borítós volt.

Azt viszont tudni kell, hogy sokkal de sokkal drágább egy-két kötetet készíttetni mint mondjuk 100 darabot. Szóval egy könyvek darabra elosztott ára sokkal magasabb lesz

2022. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem egy példányt akar a kérdező, hanem egy könyvet. Névelő, nem számnév.

Ha csak nyomdaszámlát nézzük, akkor ebből B5 formátumban, puhatáblás ragasztókötés esetén kb. 300 példány fér bele a 300 ezer forintba.

Ha a kiadót bízod meg a tördeléssel, korrektúrázással, borító tervezéssel stb., az további 2-300 ezer.

Arra számíts, hogy bolti értékesítés esetén csak buzományban veszik át.

Az eladási árnak minimum a felét lenyeli a könyvkereskedő.

2022. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kb 1 millió körül, de az tényleg a legdrágább kiadók.

Kiadótól függ,300-ból is meglehet,kérdés mennyi embert szeretnél elérni vele.

Ha nívósabb kiadót választasz,akkor nyilván annak megvan az ára is.

2022. máj. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2022. máj. 13. 18:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Kiadófüggő. Vannak, akik ingyen kiadják, de ehhez az kell, hogy rengeteg fantáziát lássanak bele - egy Aranyomáson a könyvek 99%-a elhasal a Könyvmolyképzőnél.


A Tarandus pedig másfélmillióval olcsónak nevezte magát.

2022. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!