Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Öcsém 19 éves, abbahagyta...

Az Öcsém 19 éves, abbahagyta az iskolát. Kaphat-e valamilyen pénzügyi juttatást a munkanélküli központból? Érdemes-e ptóbálkozni, mert nem nagyon van lehetősége dolgozni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
nem valószínű , a polgármesteri hivatalból lehet igényelni ilyen RÁT -ot, Rendelkezésre állási támogatás (28.500ft) , de ezt sem kaphatja meg az öcséd, mert ha nem volt bejelentve munkanélküliként a mk központba hosszabb ideig akkor nem jár. szóval szerintem nem . de lehet tévedek.
2010. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A munkaügyi központtól csak az kaphat pénzbeli ellátást, akinek volt a megelőző 4 évben legalább 365, illetve 200 bedolgozott napja (ezt alkalmi munkavállalóival is össze lehet szedni)

RÁTra az jogosult, (az egyéb feltételek mellett) akinek megszűnt a munkaügyi központ által folyósított járadéka/segélye, vagy legalább 365 napja regisztrált álláskereső.

Tehát ha nem sulis, és nem is alkalmazott/vállalkozó, akkor érdemes regisztrálnia magát a munkaügyi központban. Regisztráltként támogatott átképzésben is részt vehet, az átképzés idejére képzési támogatást (minimálbérnek megfelelő összeg) kap.

Viszont ha már nincs nappali tanulói jogviszonya, akkor a TB jogosultsága is le fog járni, és magának kell gondoskodnia a TB fizetésről, hogy jogosult legyen a természetbeni egészségügyi ellátásra. (vagy fizet maga után, vagy ha rászorult, az önkormányzat kérelem benyújtása után átvállalja a fizetést)

2010. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem kap semmiféle támogatást, mivel nem volt munkaviszonya. Támogatást akkor fog kapni,ha legalább 1 éve munkanélküli,és közben ami munkára kiküldik (kapálás,gazolás,város/faluszépítés stb.),azt mind elvállalja.

TB támogatást kaphat esetleg. Ezt az illetékes jegyzőnél kell kérni,és vagy megkapja szoc. alapon,vagy nem. Egyébként nem valószínű, mert én is próbálkoztam. Hiába írtam,hogy két kiskorú testvérem van és a szüleim minimálbérért dolgoznak,plusz hitelük van, nem kaptam támogatást.

De azért nektek sok sikert!

2010. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. szept. 18. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!