Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha feketén dolgoztam egy...

Ha feketén dolgoztam egy helyen, az új munkaadóm rájöhet valahogy, mikor felvesz?

Figyelt kérdés
Megtudhatja, hogy az előző helyemen nem voltam bejelentve, ami által azt is hihetné, hogy soha nem is dolgoztam ott?

2022. máj. 9. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Belenéz a TB kiskönyvedbe és évek óta nincs beleírva semmi se...
2022. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak az számít munkának, ahová be voltál jelentve
2022. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hiheti. Miért, mit gondoltál, bemondás alapján működik a referencia?
2022. máj. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha beírtad a CV-be, de a TB-kiskönyvben nem lesz benne, akkor adódhat ellentmondás..


De az is lehet (ha nagyobb cégről van szó), hogy a HR-es meg a TB-ügyintéző nem is beszél egymással...

2022. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ők is Magyarországon élnek, pontosan tudják, hogy sok helyen nem jelentenek be. Nyilván ilyet nem ajánlott reklámozni, de azért nagyon rejtegetni sem, mert a titkolózási szándékod okát félreérthetik és többet árt, mint maga a tény, amit eltitkolni próbálsz.

Ha számít, hogy az valós referencia-e, akkor kérnek ajánlást, referenciát, kontaktot, hogy leinformálják, hogy tényleg ott dolgoztál-e, de nem mindenhol és pláne nem minden állásnál teszik ezt meg. A legtöbb, főleg alacsony szintű állásnál nem éri meg az energiát.

Készülj fel rá, hogy kezelni tudd ezt a témát, ha szóba kerül, legyen rá értelmes válaszod és ne akkor kezdd el kitalálni, hogy mit is mondasz, mert akkor kamuzásnak hihetik akkor is, ha töprengés után úgy döntesz, hogy igazat mondasz. Nem elég csak igazat mondani, hitelesnek is kell látszani mellé.

2022. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!