Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyertem egy sorsjeggyel 500...

Nyertem egy sorsjeggyel 500 Forintot, de visszaadta véletlenül az eladó. Ezt ismét kiválthatom? Nem nagyon akarom, mert nem ér annyit hogy kellemetlenül érezzem magamat. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Sorsjegy

2022. máj. 14. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, van rajta vonalkód.
2022. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Az a kérdés, hogy csalhatsz-e? Baj, ha nem derül ki a lopás?
2022. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha a boltban véletlenül többet ad a pénztaros vissza, az sem feltétlenül lopás.

Pl 100Forintos helyett kaptam egyszer 1 angol Fontot vissza és én is csak később vettem észre.

Ha a sorsjegyet kidobom és valaki akár kiveszi és jóhiszeműen odaadja a pultosnak, hogy jé valaki véletlenül kidobta akkor ő gondolom azt fogja válaszul kapni, hogy egyszer már ezt kifizették.

2022. máj. 14. 20:56
 5/12 Dzsoki ***** válasza:
100%
Szerintem,nem véletlenül adta vissza. A lottó vagy tippmix szelvényt is visszakaphatod. Még az is lehet,hogy nem lesz ráírva a nyeremény összege. Ettől még,ha ismét ki akarnád váltani,kiírja a gép,hogy már ki lett fizetve. Vélhetően,a sorsjegynél is így működik.
2022. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem kapod meg újra!

Az viszont aggasztó, hogy ilyen az eszedbe jut!

(hiány keletkezne, és a pénztárossal fizettetnék ki. Ezt akarod, szar 500 Ft-ért?)

2022. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendszerben benne van, h már nem ervenyes
2022. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 2*Sü ***** válasza:
85%

> Ezt ismét kiválthatom?


Nem. Nyilván ha nem lenne központi nyilvántartás, akkor eléggé csúnyán vissza lehetne élni a dologgal. (Egy sorsjegyet fizikailag hamisítani azért nem olyan bonyolult dolog.)


> Ha a boltban véletlenül többet ad a pénztaros vissza, az sem feltétlenül lopás.


Akkor micsoda? Nyilván azt a pénzt, ami a kasszából hiányzik, azt valakinek ki kell fizetnie. Általában a pénztáros fizetéséből vonják le. Ha benned tudatosul, hogy a pénztáros többet adott vissza a kelleténél, de nem szólsz, akkor végeredményben megloptad a pénztárost. Hogy ő hibázott az egy dolog. Hogy jogilag nem feltétlenül tudna ez a tényállás megállni, az is egy dolog. Erkölcsi értelemben attól még ez lopás, más más kárára – az ő tudta nélkül – szereztél tudatosan, általad megakadályozható módon meg nem érdemelt hasznot.


> Pl 100Forintos helyett kaptam egyszer 1 angol Fontot vissza és én is csak később vettem észre.


Nyilván senki nem várja el – erkölcsileg sem –, hogy kezed-lábad törve, jelentősebb időt, energiát áldozz más hibája miatt. Ez azért teljesen más tészta, mint tudatosan, sőt előre eltervezve szerezz indokolatlan hasznot mások kárára.


> Ha a sorsjegyet kidobom és valaki akár kiveszi és jóhiszeműen odaadja a pultosnak, hogy jé valaki véletlenül kidobta akkor ő gondolom azt fogja válaszul kapni, hogy egyszer már ezt kifizették.


Igen, ezt fogják mondani. De erkölcsi szempontból nyilván teljesen más a helyzet. Aki a sorsjegyet megtalálja, az nem tudja, hogy kinek kellene visszaadnia. Ha nem váltja be, attól még a sorsjegyet eredetileg megvásároló embernek nem lesz jobb. Bár jogilag ezt is „a talált tárgyak osztályán” kellene leadni – pontosabban a helyi jegyzőnél – és csak akkor kapná meg a megtaláló, ha eltelt három hónap, és senki nem jelentkezett érte, de nyilván senki nem fog egy sorsjegyet a talált tárgyak osztályán keresni, pláne nehezen tudja bizonyítani, hogy ő vette, így itt azért érthetőbb, ha valaki kihagyja ezt a lépést és örömmel beváltja a sorsjegyet.

2022. máj. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dzsoki ***** válasza:
100%
Az stimmel,hogy amikor a pénztáros többet ad vissza és este kijön hiányban,akkor azt a pénztáros fizeti. Csakhogy,ha kevesebbet ad vissza és kijön a többlet,akkor csak úgy lehet visszaadni,ha a károsult visszamegy a boltba és reklamál. Amennyiben,nem teszi,a cégnél marad a pénz,mert kihozták a többletet. Sorsjegynél,nincs ilyen gond. Nem fizetik ki kétszer.
2022. máj. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha érdekel hogy egy lopásért milyen büntetés jár és adott országokban mennyire erős a büntetésjogrend, attól még nem fogok lopni.. a biztonsági rész is érdekel, hogy ugye ha ellopnának egy köteg sorsjegyet, hiába kaparnák le, az eladó nem adta el, nincs az sem rendszerben. Akkor ezt nem lehet elrakni emlékbe mint a lottószelvényt amire rápecsétlik a kifizetve felítatot. Lehet jóhiszeműen is elrakni ha visszaadja nem tudhatja egy külföldi valahol a lottón ha nyerek más országban ott nem adják vissza a szelvényt csak a pénzt fizetik ki
2022. máj. 15. 09:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!