Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyertem egy sorsjeggyel 500...

Nyertem egy sorsjeggyel 500 Forintot, de visszaadta véletlenül az eladó. Ezt ismét kiválthatom? Nem nagyon akarom, mert nem ér annyit hogy kellemetlenül érezzem magamat. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Sorsjegy

2022. máj. 14. 16:22
1 2
 11/12 Dzsoki ***** válasza:
Így van! Nem befolyásoló tényező,hogy egy esetleges lopásnak,mennyi a büntetési tétele. Azért,nem lopunk,mert így neveltek,illetve,minek? Mit lehet ellopni,amit nem tudnánk megvenni? Azt is jól látod,hogy amennyiben egy köteg sorsjegy nincs a rendszerben,akkor nem fizetik ki az esetleges nyereményt. Azért meg nem érdemes ellopni,hogy elrakjad emlékbe. Az is lehet,hogy más országokban,nem adják vissza a nyertes szelvényt. Nálunk,valóban,igen. Ennek sincs jelentősége. Ugyanis,aki talál egy nyertes szelvényt,nem tudja még egyszer beváltani,mert kiírja a gép,hogy már kifizetett szelvény.
2022. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Juliusz48 ***** válasza:
Nem tudom ki hogy tud elszámolni saját magával. Én amikor egy Tesco kupon véletlenül nálam maradt és a következő alkalommal már nem akarta a vonalkódját elfogadni a pénztáros nélküli kassza. Akkor kikerestem itthon a számlát, hogy visszaadhassam annak a pénztárosnak aki tévedett, mert neki vonhatják le a jövedelméből. Aki meg szeretné lopni azt a szerencsétlent, aki tévedett, annak jut csak ilyen az eszébe. Én biztos visszaadnám annak az alkalmazottnak akinek ezt be kellett tenni a fizetéséből.
2022. jún. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!