Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyivel vagyok kevesebb egy...

Mennyivel vagyok kevesebb egy olyan embernél aki mondjuk már a fél világot beutazta és még fog is utazni?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben bár lehet csak a depresszió,de ami nem érdekelt annyira most szorongás keltő. Bár lehet nem maga a tett nem megtétele csak a merészség hiánya nem tudom ami kiváltja a látszatra másról szóló dolgot. Csak ma olvastam egy ismerősöm ép a 61. Országban jár éppen,bár ő nomádabb módon utazgat úgy ugye kevesebbe kerül mintha mindenhol drága szállás meg minden. Csak sokszor úgy érzem az ilyen emberektől magam vagy pl akik csajoznak agyba főbe,hogy mindig másik nő,hogy én kevesebb vagyok tőlük meg mindenről lemaradok meg ilyesmi. Bár engem külföldből is max a természet érdekelne nem a városok meg történelmi emlékek.

2022. máj. 18. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne hasonlítgasd magad másokhoz és kapcsold ki a FB-ot instát! Keresd azt,ami téged tesz boldoggá. Ha elutaznál, utazz, ha nem akkor csináld azt, ami boldoggá tesz.
2022. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Ezek miatt nem vagy kevesebb.

Ők viszont nem élték meg mindazt, ami neked örömet szerzett. Ne adj másokra, ne akarj a példaképük, követőjük lenni.

2022. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

10pont az #1-nek.


El kell engedni a megfelelési kényszert, és az irreális célokat...

2022. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semennyivel.

Pontosabban: ha mások életét akarod élni, akkor mindenképp kevesebb leszel náluk. De ez a lényeg, és nem több: éld azt az életet, amit szeretnél! Nekem nem vágyam évente négyszer körberepülni a Földet. Oké, van egy-két hely, amit azért meg szeretnék nézni, de arra pl. egyáltalán nem vágyom, hogy minden nyarat a horvát, török, vagy kanári-szigeteki tengerparton töltsek. Nekem sokkal kikapcsolóbb egy túra a közelben, sőt, néha még egy céltalan, passzív pihenés is jobban esik.

Ami pedig a csajozást (vagy pasizást) illeti: itt fokozottan igaz, hogy korántsem a mennyiség a lényeg. Engem boldogabbá tesz, ha egyvalaki szeret, mint az, ha naponta más.

Nem szabad másokhoz mérni magunkat! Azt kell csinálni, ami jólesik. Ha az csak egy séta a parkban, akkor az. Ha érdekel a természet, és elmész növényeket határozni, akkor az. (Vajon aki 60 országban utazott, hány növényfajt határozott meg egymaga, segítség nélkül? ;-)) De ha mondjuk egy LoL-pari a haverokkal az, ami kikapcsol, akkor hát az.

40 leszek lassan. Nekem is sokan mondták, hogy "nem élek", meg hogy "sok mindenből kimaradok". A frászt. Egy-két főiskolás bulira elmentem, de egyik sem volt az a hú, de nagy élmény. Nem dugtam naponta más csajt, sőt, egész főiskola alatt egyetlen barátnőm volt, és ő is csak egy évig. De a környéken szinte minden zeg-zugot ismerek, mindenhol voltam már vagy biciklivel, vagy gyalogszerrel. Emellett van egy kertem, amit szeretek gondozni, így míg más a boltban vásárolja meg a zöldségeket, nekem a munkát leszámítva kvázi ingyen vannak, és olyasmit termesztek, amit szeretnék. Emellett érdekel a meteorológia, amihez a saját magam által fejlesztett szoftvereket is szoktam használni. Vajon hány előrejelzést készített, és milyen sikerrel az a 61 országos ismerősöd? És vajon tudja-e, hogy a lakásától 4 utcára mi van?

Nem kell másokkal foglalkozni. Csináld azt, amitől jól érzed magad! Ennyi. Akkor leszel másoknál kevesebb, ha mások élete után keseregsz, és nem éled a sajátodat.

2022. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4/


Jó ezt olvasni régen én is így voltam csak az utóbbi években jöttek a szarságok.Mondjuk ha valaki sok országban járt ő sem látott mindent.A múltkor néztem egy túra videót mutatta a fickó a kilátást a szobájából meg mondta már hány országban volt de valójában sok mindent csak messziről látott nem tudott minden helyre közvetlenül odamenni.

Régen volt egy balesetem előtte minden másabb volt az életemet tekintve,bár a barátok baleset nélkül is szétszéledtek volna mindenfelé.Én sem szeretnék úgy meghalni meg még a kicsi életemet leélni,hogy azon szorongok mi,hogy miről maradok le,csak most van,hogy naponta néha az őrület határán járok.

2022. máj. 19. 03:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy saját magáról is csak ennyit tud, hogy hú, de jó utazgatni. Ennyi az élet, hogy új helyek látványával meg bejárásával koldul egy kis dopamint, hajrá jóbarát! Lehet, hogy egy értelmes olvasmány nincs mögötte, és valószínűleg még a budin se gondolja újra magát soha. Reggel belenéz a tükörbe, válogatott módokon méltányolja önmagában azt, ami csak egy nagy szerep, és töltekezés kipipálva. Jó, lehet, hogy nem stimmel mindez rá, de elég jó eséllyel elég nagy hányada így vagy úgy helytálló lehet.


Ha megveted azt a nyilvánvaló és taszító őszintétlenséget, amivel páran eladják magukat a kis világukban, és mellette rosszul érzed magad, hogy te nem ezt csinálod, akkor definíció szerint a meghasonlottság állapotát élteted magadban. Amint állást foglaltál, jöhet a következő kérdés. :)

2022. máj. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!