Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Online rendelésnél számolhatna...

Online rendelésnél számolhatnak fel utólag díjat?

Figyelt kérdés
Ha online rendeltem vmit de előre nem fizettem ki de már nem tartok igényt a termékre viszont kihozzák és nem veszem át akkor ez jár valamilyen költséggel?
2022. máj. 18. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
A gomb megnyomásával elvileg vásárlási kötelezettséget vállalsz, de nem szoktak ezzel foglalkozni. Ha mégis, akkor átveszed a terméket, majd visszaküldöd, mert ehhez 14 napig jogod van. A visszaszállítás költsége téged terhel, ha személyesen nem tudod visszajuttatni a terméket.
2022. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mit jelent az hogy vásárlási kötelezettséget válalsz? meg lényegében bárki rendelhet másnak terméket ha tudja az alapvető adatait..persze hülyeség de mondhatom hogy nem én kértem...
2022. máj. 18. 21:47
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, minek kell alapból gerinctelennek lenni?

Nincs annyi tisztesség benned, hogy megmondd az eladónak, hogy nem kell a termék, hibáztál?

Ez annyira szánalmas...

2022. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk denied-be kerül az ilyen "vevő". Csinálod másnak a költséget meg a munkát, mert nem vagy képes a rendeléskor eldönteni, akarsz-e vásárolni.
2022. máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én meg rendeltem egy pár cipőt írták hogy jön eltelt másfél hónap majd jött az email hogy úton van én írtam egy erre egy válasz email-t hogy köszönöm de ennyi idő után már nem tartok igényt á mert vettem máshol és ennyi...
2022. máj. 19. 04:53
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

A magyar jogban az ÁTVÉTELTŐL számítva 14 nap áll a vevő rendelkezésére, hogy elálljon a vásárlástól. Van olyan termékkör, aminél erre nincs lehetőség. A cipő nem ilyen.

Természetesen előbb is le lehet mondani. Akkor is megteheted, hogy nem kéred, ha előre jelezték, hogy heteket kell várnod. Nincs abban semmi rendkívüli, ha közben máshol megveszed, vagy egyáltalán nem is veszel sehol semmit.

Mivel nem történik kiszállítás, így a történeted le is zárult.

Abban az esetben, ha egy pár cipőt rendeltek be, csak miattad, akkor sincs semmi. Ez az online kereskedelem velejárója.

Az a kereskedő, aki emiatt kitiltja a vevőt, az jobb ha bezárja a boltot, és elmegy havat bányászni.

2022. máj. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

#6, nem az a gond, ha a kérdező eláll a vásárlástól. Ez joga, senki nem vitatja el tőle, ez rendben van. Az a gáz, hogy meg sem próbál élni a rendelkezésére álló számos korrekt lehetőséggel, hanem rögtön azt keresi, hol lehet kicsit sunyiskodni.

Felhívni az eladót? Emailt írni? Netán átvenni a terméket, kipróbálni, hátha mégis tetszik? Frászt. Sunyiskodni! Megvárni míg kihozzák és nem átvenni. Muhaha. Káosz Professzor pusztulást hoz a világra!

2022. máj. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os köszi egy értelmes korrekt válasz legalább jött :)
2022. máj. 19. 17:46
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Webáruházban dolgozom, lehet ezért. De mint látod, igen csekély sikert aratott másoknál.
2022. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a hülyékkel nincs mit csinálni vannak és lesznek is... :)
2022. máj. 19. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!