Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Teljesen magam alatt vagyok

Figyelt kérdés

2 éves a fiam, terhességem alatt szinte mindenünk megvolt, ezért is mertük őt bevállalni. A COVID ezalatt a két év alatt teljesen tönkretett minket, becsődöltünk, eladósodtunk, napról napra élünk. Bölcsődével próbálkoztam, elhajtottak, mert nincs hely. Protekcióval próbáltam egy másikat, még várok a válaszra. Így nem tudok dolgozni, a férjem húzza az igát, rengeteg a kiadás a sok tartozás miatt. Hétvégi munkát is próbáltam, de nem jártam sikerrel, a két mamához sem tudom letenni minden hétvégén. Teljesen elkeseredtem már, semmi luxus, és így is sokszor az alap dolgok megvétele nehézséget okoz, plusz gyógyszerek a gyereknek, stb. 18.-a van, 1.000 Ft-tal rendelkezünk a következő fizetésig. Nem bírom tovább, sokszor úgy érzem, fel kell adnom a harcot, nem vagyok elég erős. Teljesen haszontalannak érzem magam, 17 éves korom óta volt önálló keresetem, elláttam magam. Most viszont semmire nem vagyok jó.


Bármilyen tanácsot elfogadok, hogyan lépjek ki ebből.



2022. máj. 18. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmád?
2022. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ez lemaradt. Nincsen szakmám, 17 épp elmúltam, mikor dolgozni kezdtem, reggeltől estig, mert kilakoltattak minket, édesanyám nem győzte egyedül, a két idősebb testvérem pedig tróger volt. GYED alatt szerettem volna szerezni egy szakmát, de sajnos nem úgy hozta az életünk.


Ui: Természetesen nem édesanyámat okolom a történtekért.

2022. máj. 18. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit dolgoztál a gyerek születese előtt?
2022. máj. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dzsoki ***** válasza:
100%
Valamilyen családi kölcsön arra az egy évre,míg ovis lesz a fiad. Továbbá,önkormányzati segély,Családsegítő Szolgálat felkeresése. Hálózat Alapítvány felkeresése. Nem írtad,hogy ezek közül,melyiknél voltál és mit mondtak?
2022. máj. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A plazmaadás az elvileg akár havi 60 ezret is jelenthet per fő.

A kidásokra pontos elszámolást kell vezetni. Meg kell nézni mire adsz ki mennyit. Sajna ebbe nem igazán férnek majd bele az olyan luxusnak számító hétköznapi dolgok mint pl a drága édességek.

Aki nagy lábon élt annak meg kell tanulnia szerényen élni, ez pedig nem könnyű, és ismeretlen, bár talán neked ez nem lehet gond mivel nem gazdag családból származol.


Azt mondod kilakoltattak anyukáddal. Ő most hol él? Ti hol és miben laktok?

A munkaügyi központban jelentkezned kéne szakmát tanulni. Ott általában vannak képzések. Vannak munkahelyek akik pénzt kapnak ha a központban regisztráltakból vesznek fel dolgozót.

Ha van a közeletekben használt piac, ott érdemes mindent megvenni. Újonnan boltban szinte semmit se. Konyhai felszereléstől kezdve háztartási gépeken, bútorokon át szinte mindent meg lehet venni jó áron. Van amit fillérekért.

Vannak jótékonysági bútorraktárak ahol tárolási díj ellenében 1-2 ezer Ft jelképes összegért lehet bútort venni a rászorulóknak.

Ha van helyi családsegítő akkor vedd fel velük a kapcsolatot! Ők tudnak támogatást szerezni az önkormányzattól és adományokat is szoktak osztani a rászorulóknak.

A kilós Háda üzletekben olcsón lehet ruhát venni. Van hogy drága és jó minőségű ruhát vagy plüss játékot vehetsz nagyon olcsón.

De a jófogáson és a facebook marketplace-en is előfordulnak jó vételek. Kaját van hogy érdemes a helyi piacon venni a bolt helyett. Főleg a húsok tekintetében. A 2500Ft-os kilós árú szín hús készítmények többet érnek mint a 3-4 ezres kilós árú pépből készült silány felvágottak.

El kell felejteni az olyan boltokat is mint a monopol helyzetű kisboltok, és bizonyos tekintetben a Praktiker, Obi stb. Ez utóbbiakban is nagyon gyakori a túlárazás, legyen szó szerszámról, alapanyagról, v bármi másról. Persze van ami megéri, de használtban még mindig sokkal jobb vételek vannak. Én tonnaszámra vettem az utóbbi tíz évben használt cuccokat alig használtként vagy újként, fillérekért.

A lakhatás az egyik legnagyobb költség. Azt kéne elsősorban megoldani. Kivéve ha saját tulajdonú a ház mert akkor nagy szerencsétek van.

Végső soron ha nincs képesítésed akkor ajánlom a Magyar Honvédséget. Nagyon családbarát ha kisgyereked van viszont családellenes a kapcsolatra nézve. Viszont az Eü szabadságok és a lehetőségek tekintetében jobb mint a civil munkahelyek java. Ha nem felelsz meg vagy nem akarod még akkor pedig a tartalékosi rendszerbe kérheted a felvételed. Ez pár napos kiképzésekre bontott programmal rendelkezik és amikor bemész arra a napra kapsz fizetést és némi élelem ellátmányt. Kapsz rendelkezésre állási díjat és szerződéskötési díjat is. Ezügyben keresd fel a területileg illetékes toborzóirodát! Ha egyéni vállalkozó vagy és a vállalkozásodnak van bevétele akkor a bevonult napokra a munkáltatód aki te magad vagy kompenzációt is kap(sz) ami tovább növelheti a bevételed.

Ha van kocsitok, azt is érdemes lehet lecserélni mondjuk egy gázüzeműre vagy letenni és biciklizni.

A költözés pl az óvoda/bölcsőde miatt is indokolt lehet. Én nem hallottam olyant h tele vannak és nem tudják fogadni de elképzelhető hogy van ilyen.

Az egy főre jutó pénzösszeg alapján lehet hogy jogosultak lennétek szociális segélyre ha van még ilyen. Érdeklődni kéne az önkormányzatnál vagy a családsegítőknél.

Az adósságokra meg kéne próbálni egy adósságrendező hitelt, már ha annak van értelme. Vagy a magasabb kamatú kölcsönöket kiváltani jelzálog alapúval aminek kisebb a kamata.

2022. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Elsősorban, mindenkinek ment a zöld, köszönöm, hogy időt szántatok rám - főleg kedves utolsó, nagyon összeszedetten és segítőkészen válaszoltál. :)

Pozitívan zárult a történetem: délelőtt kaptam privátban egy hétvégékre szóló állásajánlatot, minden részletet megbeszéltünk, még mindig nem hiszem el, hogy sikerült. :) Így minden tekintetben megérte kiírni ezt a kérdést, némi türelem és sínen leszünk.

2022. máj. 20. 02:11
 7/7 Dzsoki ***** válasza:
100%
Örülök,hogy megoldódott! Ettől még,tudsz az családsegítőhöz,hálózat alapítványhoz fordulnod. Rosszabbul nem fogsz járni,mint a jelenlegi helyzet.
2022. máj. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!