Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ma feladtam egy levelet a...

Ma feladtam egy levelet a postán, viszont nem értetem, mit kérdezett a hölgy. Hiába kérdeztem vissza, már csak annyit mondott "mindegy, elsőbbégibe szeretné feladni?" Amire nemmel válaszoltam, mivel ráér. Így is vajon ajánlott levélként adta fel?

Figyelt kérdés
Utólag gondoltam bele, hogy szerintem az volt a kérdés, hogy ajánlott levélként, adom-e fel. 145 forintot kellett fizetnem. Egy kicsi borítékról van szó.

2022. máj. 25. 18:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve így mennyi napon belül érkezhet a célhoz? Pár gramm lehet a tömege.
2022. máj. 25. 18:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

díjak:

[link]


Nem elsőbbségi 145 forint, viszont akkor ajánlott sem lehet, mivel az +445/485 forint. Sima, nem könyvelt levélként adtad fel.

2022. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Remélem, így is odaér.
2022. máj. 25. 18:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Oda fog érni, csak nem tudod igazolni a feladást, sem visszakeresni a rendszerben hogy hol lehet ha elveszne, mivel nem volt könyvelve. Mivel nem elsőbbségi, 3-5 nap alatt kézbesítik.
2022. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor idegeskedhetek. Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 25. 18:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlott levélhez ki kell töltened egy űrlapot ami a feladó és a címzett adatait tartalmazza. Erre az űrlapra rányomják a küldemény ragszámát és visszaadják neked. Később erre a számra hívatkozhattál volna ha nem érkezne meg a könyvelt küldeményed. Ha ilyet nem töltöttél ki akkor nem ajánlva küldték. Már csak az árából következtetve sem.
2022. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Legközelebb ne kapkodj! Ha nem értesz valamit tisztán, kérdezz rá. A posta szolgáltatás. Te pedig fizetsz a szolgáltatásért.
2022. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Noren1989 ***** válasza:
14%
Jóhülye vagy,dehàt minek is előre utànaolvasni...
2022. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 Visszakérdeztem, mint írtam is.

#8 Ereszkedjek le a szintedre, és anyázzak? Nem. Jesszus...

2022. máj. 26. 08:43
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az volt a kérdés, ami volt. Az elsőbbségi azt jelenti, hogy gyorsabban továbbítják a címzetthez, mint a nem elsőbbségi küldeményeket. Ez többletszolgáltatás, díja van, és a postai dolgozóknak kötelező ajánlaniuk. (Mint pl. a benzinkúton, hogy a tankoláson kívül kérsz-e még valamit; sorolni is szokták az ajánlatokat.)

Az ajánlott levél más; könyvelt küldemény, vagyis nyomon követhető, de ehhez, mint írták, a feladónak egy űrlapot is ki kell töltenie. Ezt nem volt oka kérdezni; ha nem adtál a boríték mellé ilyen űrlapot, akkor ne adhattad fel ajánlottként.

2022. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!