Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy döntsem el,...

Szerintetek, hogy döntsem el, hogy mi akarok lenni??

Figyelt kérdés
Sziasztok, mostmár itt az ideje, hogy döntsek mit szeretnék dolgozni. De fogalmam nincs. Több mindent szeretnék, de 2-3 egyetemet nem tudnák elvegezni. Nagyon érdekelnek a csontok, az állatok, a lovak, az utazás, a kultúrák, a fotózâs, az éneklés(mondjuk nincs jó hangom Xd) és sok minden. Szerintetek, hogy döntsek?

2022. máj. 28. 19:16
 1/6 anonim válasza:

Én ugyanilyen vagyok. 22 éves vagyok, de még mindig keresem a helyem. Ugyanezek a témák engem is érdekelnek, de mindig is állatorvos akartam lenni. Aztán több tényező miatt erről le kellett mondanom és egy olyan irányba mentem el egyetemre, ami nem tetszett, és egy év múlva ott hagytam. Aztán felreppent egy pletyka, hogy megszűnik az OKJ, így ki akartam használni, letettem egy lovász szakmát. Most pedig az új rendszerben kezdem az állatorvosi asszisztenst, valamint tervben van egy belovaglói is.


Szerintem ilyenkor a legjobb, amit tehetsz, hogy utána olvasol, mik a lehetőségeid. Milyen egyetemek jöhetnek szóba? Ott milyen szakirányok vannak, amik érdekelnek? Melyik tetszik a legjobban? Esetleg vannak ilyen szakmai napok több városban is. Egy ilyen eseményen tudsz érdeklődni, melyik szakma mit csinál pontosan. Vagy egy alap döntési módszer a pro és kontra lista. Ha kiválasztottál pár szakmát, akkor mindegyikhez írj ilyen listát, és lehet, hogy segít a döntésben.

2022. máj. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. máj. 28. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát képzeljétek, én 26 vagyok, és még mindig keresem a helyem. Most épp programozni tanulok, hogy legalább egy kicsit belekóstoljak, és el tudjam dönteni hogy nekem való- e. Sajnos van hogy kísérletezni kell.
2022. máj. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért kellene nagyon belehúzni a gimiben, kipróbálni több mindent. Akkor még több ideje van rá az embernek, vagy éppen kevesebb, mert olyan nagy a tananyag.
2022. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy sosem fog kiderülni, hogy mi érdekel, ha otthon, vagy egy iskolapadban ülsz. Menj el dolgozni különféle diákmunkákra és egyéb munkahelyekre. Élőben fogod megtapasztalni, hogy valamilyen munka milyen is, csinálni mennyire szereted és mi az, amit érdemes is emiatt tanulnod. A legtöbb szakmánál vannak olyan kisegítő munka lehetőségek, ahol közelébe kerülhetsz az adott területnek és így jobban bele fogsz látni a folyamatokba. Nem utolsó sorban ilyen helyen dolgozva annak is nagyobb az esélye, hogy a cég, aminek dolgozol segítsen a tanulásodban, képzésedben.


A legtöbb dolgot alap szinten akár párhuzamosan, szabadidőben is tudod csinálni, amik mind remek tapasztalatokkal szolgálhatnak, hogy jobban beleláss, többet megtudj róluk és rájöjj, hogy tényleg akarod-e csinálni.


Azzal nem nagyon tudok mit kezdeni, hogy "érdekelnek a csontok". Ez mégis mit jelent? Törni, darabolni, gyógyítani, vagy rakosgatni szeretnéd őket? Ezek függvényében mehetsz hentesnek, szakácsnak, masszőrnek, röntgen asszisztensnek, ápolónak, orvosnak, fogásznak, állatorvosnak, régésznek, ékszer készítőnek, stb.


Az állatok, a lovak vonal is rengeteg féle lehetőséget magukban foglalnak. Egyszerű gondozói feladatokra viszonylag könnyen elhelyezkedhetsz egy lovardában, állat menhelyen, állatorvosnál, állatkertben, stb. Persze az is lehet, hogy egy háziállat önmagában elég és ennél sokkal többre nem is fogsz vágyni, de az sem kizárt, hogy tenyésztő, vagy tréner akarsz majd lenni. Minden azzal kezdődik, hogy vagy te tartasz valamilyen állatot, vagy elmész valahova mások állatait gondozni és innen bármerre tovább tudsz lépni.


Az, hogy nincs jó hangod, nem feltétlenül jelent semmit. Ez is ugyanolyan készség, mint minden más: fejleszthető. A legjobb hangú énekesek is rengeteg időt töltenek vele, hogy fejlesszék, képezzék a hangjukat. Minél előbb elkezded, annál hamarabb és jobb eredményeket érhetsz el vele. A népszerű tévhittel ellentétben a legtöbb ember nem valamilyen Isten adta tehetséggel születik, hanem nagyon sokat dolgozik rajta, hogy jobban menjen valami. Akik tehetséggel születnek, azok sem csak az induló adottságaikból élnek egész életükben. Akik ezt próbálják, azok általában hamar el is kallódnak, mert a velük született tehetség csak egy darabig elég. Nekik is rengeteg munkát kell befektetniük, hogy tovább jussanak.


A kultúrák megismerése leginkább olvasás útján működik. Még ha elutazol, vagy benne élsz különféle kultúrákban, akkor is elkerülhetetlen, hogy a mélyebb megismeréshez minél többet olvass utána a részleteknek.


Az utazás szabadidőben, hobbiként könnyebben művelhető. Van akinek a munkája is utazással jár, de ilyenkor általában az utazás csak eszköze, velejárója a munkának, nem a célja. Elmehetsz persze stewardessnek, kamion vagy egyéb jármű vezetőnek, utazó ügynöknek, stb. Viszont ezekkel a munka utakkal általában nem annyira az utazás élvezete szokott járni. Akik a munkájuk miatt utaznak folyton, azoknak általában elég hamar elegük szokott lenni belőle, mert csak addig hangzik jól, hogy minden nap másik városban vagy, amíg az újdonság varázsa megszépíti ezt. Utána már csak a kellemetlenség van vele.


A fotózás szép hobbi, kellemes időtöltés, az emlékek gyűjtésének népszerű módja. Mindenkinek érdemes megismernie a komolyabb műveléséhez szükséges alapismereteket. Szerencsére remek könyvek állnak rendelkezésre erről is és ha sokat fotózol, pláne ha tudatosan is csinálod, nem csak össze-vissza, akkor egyre jobb leszel benne.

Megélhetésként és szakmaként viszont nem a legjobb választás. Mióta mindenki fényképez a mobiljával, a fotós munka nagyon leértékelődött, egyre kevésbé akarják megfizetni. Nem lehetetlen megélni belőle, de más területeken sokkal könnyebb lehet sikerélményre találni.

2022. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :D
2022. máj. 30. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!