Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Karrierépítés? Szórakozás?...

Karrierépítés? Szórakozás? Mindkettő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég sok célom van az életben, amikért ezerrel tennem kell, de ez nem gond, szívesen csinálom.

A baj az, hogy nehezen teremtek egyensúlyt. Vagy az van, hogy túl sokáig bekuckózom, és nem járok társaságba, majd szomorú is leszek emiatt, vagy pont, hogy túl sokat eljárok. Valahogy az arany középutat kellene belőni.

Sajnos néha olyan gondolatom jön, hogy most hagyom is ezt a nyarat, és csak a karrieremre koncentrálok, viszont az sem lenne túl egészséges.

Ti hogyan csináljátok? Hogyan tartjátok kordában magatokat?



2022. jún. 10. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Tervek, célok, rendszeresség. Nem csak a távlati célok, hanem a kicsik is fontosak, az odavezető út.


És hát a napi, heti, havi időbeosztás. Ekkor murizom, ekkor meg dolgozom. Egyensúly és rendszeresség.

2022. jún. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Csinálj egy időbeosztást magadnak és próbáld meg ahhoz tartani magad.

Ahogy az előttem szóló írta, fontos az odavezető út a pici célok is kellenek, amúgy sose tudhatod, hogy pl. nem egy laza csevegés/buli/fesztivál alatt ismersz meg valakit, aki előremozdítja az életedet. Pl. jóban lesztek és épp olyan helyen dolgozik, hogy beajánl, nagyon fontos a networking, a sima keményen tolom és nem beszélgetek senkivel nem működik, kivéve, ha pl. sebészorvos vagy, na ott nem kell networking vagy ha kutatóorvos...

Pl. nekem volt egy kolléganőm, jól kijöttünk, együtt kajáltunk és amikor elment, beajánlott a főnöknek, hogy az ő munkáját átvegyem, ami előrelépés volt, nem emiatt barátkoztunk egyébként, a személyiségünk passzolt.

2022. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő: dolgozz a MÁV-nál!
2022. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kalkulálni kell mire mennyi idő kell.

Pl munka, ha a munkahely nem otthon van számolj az oda s vissza úttal

Előtte a készülődés

Csekkold hogy átlag hány óra alvás kell a testednek.


Fix tényeket, dolgokat írd össze, majd melléjük mi mettől meddig, hány óra.


Majd jön az azon kívüli tevékenység.

Viszel-e haza munkát, kb mennyit igényel,


Milyen napi tevékenységeid vannak, csekkold mennyi időt vesz igénybe.


Majd a teljesen szabad idődet csekkold s tervezd meg.


Tudnod kell mi mennyi idő és így tudod összeállítani magadnak az igényeidnek megfelelően.


Szabj határt annak a tevékenységnek, ahol elszalad veled a ló.


Ha viszont karrierben pl egy időszakban meg kell tolni a rá szánt időt, nincs mese, meg kell tenni, ha jobb életet akarsz a későbbiekben.


Ám rendszerrel a kezedben be-be tudsz iktatni pihi napokat.


Persze, ha tartod s nem a alasztások, mulasztások embere vagy. Mert azzal tönkre lehet tenni mindazt, amin dolgozol, dolgoztál, de akár jövődre is kihathat.


Pl én a páromat kértem ilyen "nem akarok nekiállni" pillanatokra, hogy vezessen rá a jól bevált módszereivel xD

Hasonló esetek vannak felé is, amikor látom kedvtelen a startra, csak ő le tud állni.


Elkezdeni nehezen tudok, majd pedig leállni. Képes vagyok asztal felett görnyedni 20 órákat is.


Ilyen esetbe jó bevonni hozzádtartozót/-kat.


Persze olyat, akinek fontos vagy s figyel is.

Nem az "jajj elfelejtettelek" 😂


29N

2022. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!