Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Már jó ideje depressziós...

Már jó ideje depressziós vagyok sok mindenen szorongok,ezt a tanácsot kaptam de vajon a depresszió csak táplálkozásból eredhet?

Figyelt kérdés

Én nem hiszem,hogy csak ettől elmúlna a depresszió.


"Szerintem először a szorongás fizikai okait szüntesd meg, utána jöhet a lelki tuning. :) Javasolt gluténmentes és tejmentes (nem laktóz, hanem tejfehérje mentes) diéta, kávé szüneteltetése, B-vitamin komplex és Magnézium (szerves kötésben) szedése. Legalább 2 hétig csináld, addig ne várj változást. Utána már jönni fog a hatása. :)

Emellett jöhet a lelki tuning."



2022. jún. 25. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:

hát az a baj, hogy nagyon hosszú ideje depressziós vagyok, de kezd gyengülni


ha van kedved dumálni dobhatsz egy privátot, mert ez nem ilyen egyszerű

2022. jún. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt a tanácsot kaptam , nekem 4 hét után sincs pozitóv változás
2022. jún. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2/


Szerintem se lehet mindent csak kajával meg vitaminnal megoldani.

2022. jún. 25. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Aki ezt javasolta az egy sarlatán. Milyen végzettsége van, megvizsgált, vagy online megszakértette hogy ez problémád? Gluténmentes vagy laktózmentes diétát csak egyéni vizsgálat után szoktak javasolni, mert Európának ezen a táján az emberek többségének sem a laktóz, sem a tejfehérje, sem a glutén nem okoz semmilyen problémát. Ergo, jó eséllyel feleslegesen tartasz egy komplikált és gyakran költségesebb diétát. Ez tapasztalatból is mondom, mert anyám laktóz- és gluténérzékeny, én "csak" laktózérzékeny vagyok.
2022. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4/


Az illető azt mondta ő szenvedett anno egy nagy autós balesetet ami után depressziós szorongós lett és ettől a diétától gyógyult meg ma már nagyon boldog ember. Írtam a drágaságot azt mondta kezdetnek salátával meg hússal is índíthatok és már nem is drága.... Azt mondta az én bajom ha nem csinálom ezt a diétát mert akkor soha nem leszek jobban.

2022. jún. 25. 14:37
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Kérlek ne noname online, bármiféle végzettség nélküli alakokkal próbáld meg kezeltetni a depressziód. Fordulj szakemberhez, ha jó személyre szabott étrendet szeretnél kialakítani, akkor menj dietetikushoz, ne ez a niemand adjon már tanácsokat. Ha nem vagy laktóz/gluténérzékeny akkor semmilyen káros hatással nincsenek az egészségedre, nemhogy depressziót okozzanak. Felesleges. Hogy mennyire nem drága egy saláta + hús diéta, azt meg majd meglátod amikor többet kell költened húsra mint amennyit egy változatosabb étkezés mellett költenél, de nem ez a lényeg. A depresszió kezeléséhez szakértő segítségére van szükséged.
2022. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezt írta még az illető


"Amikor már eléggé szenvedsz, akkor majd valóban nekiállsz megoldani. Ameddig kifogásokat keresel, addig nem fáj eléggé. Voltam súlyos gyermekágyi depresszióban, voltam komoly autóbaleset után poszttraumás stressz szindrómás és pánikbeteg. Jelenleg pedig kiegyensúlyozott lelkivilággal, gyógyszer nélkül élek. Én pontosan tudom mit lehet. 🙂 A diéta annyival megoldható, ha 1-2 hónapig salátát és húst eszel, paleo-ketogén diéta. Nem kell mindenféle francot össze vásárolni. Ezenkívül pedig MUNKATERÁPIA kell, fizikai munka. Kertészkedés, lapátolás, erdőben gyaloglás naponta..."

2022. jún. 25. 16:11
 8/8 anonim ***** válasza:

A depresszió egy nagyon komplex betegség, melynek okáról a mai napig vitatkoznak a szakértők.

Feltehetően több együttes tényező váltja ki ezt a kínzó állapotot.

Javaslom, hogy olvass ebben a témában szakirodalmakat, hogy jobban megértsd. Pl. : Belső Nóra, Orvos-Tóth Nomémi irományai.

2022. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!