Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdtem el dolgozni a Home & People nevű ingatlanirodánál. Szeretnék felmondani, de közölték, hogy a 3 hónapos próbaidő alatt csak 300 000 forint kifizetésével tudok felmondani. (azt mondták a képzés díja kerül ennyibe - ami 4nap volt, nem volt 20óra se összesen - de a szerződésben kötbér van íra, képzésről nincs szó)

Mivel idióta vagyok nem olvastam el alaposan a megbízási szerződést ezért aláírtam. Azóta próbálok rájönni, hogy tudnék mégis eljönni fizetés nélkül, de eddig nem találtam semmi biztosat. Ha nagyon muszáj kivárom a 3 hónapot, de nagyon utálok ott dolgozni, igy jobban örülnék ha lenne rá mód, hogy mégse kelljen.

Egy munkaügyis ismerősömnek elküldtem a szerződést, és azt mondta: több pont is arra utal, hogy ez csak egy színlelt megbízási szerződés és a NAV átforgathatná munkaviszonnyá. Továbbá nem kérnek el olyan adatokat ami arra utalna, hogy ezen ügyletek után akarnak adót fizetni.

Emellett, annak ellenére, hogy milyen sokat hangoztatták hogy a cég több mint 10éve létezik, maga a Home and People Kft. csak 2021-ben jött létre. Ugyanabban az évben alalkult a Renew Home kft. és 2011-ben pedig az OH.SZ kft. Mindhárom Kft. székhelye és alapítója ugyanaz.

Azt mondták hogy minden ott dolgozónak 6hónapon belül kell kiváltani a vállakozói engedélyt, de később azt hallottam, hogy elvileg egy ilyen szerződést alá se irathattak volna velem, mivel nem vagyok vállakozó így jelenleg feketén dolgozok.

Egyre unszimpatikusabb számomra az iroda. Nemrég tudtam meg, hogy a 3 hónap alatt nincs semmilyen szabadság, betegség és rosszullét esetén is be kell menni az irodába. Azt mondták, hogy ha összeszorított foggal is de ki lehet bírni azt a napi 2-3 órát (hétfőn 5 órát) az irodában. Ha mégse megyek be, annyival kitoldják a 3 hónapot. Még a céges bulit is kötelezővé tették. Mindig kiemelik, hogy milyen jól jártunk velük mert ingyenes minden amit adnak nekünk (saját irodarészleg, eszközök stb.) de a szerződésben havi 5ezret kérnek az irodahasználatért.

Szerintetek ilyen helyzetben mit lehet tenni? Hallottatok már hasonló dologról? A felsoroltak közül van valami, ami valóban szabálytalan vagy ez mind rendben van és csak én látok bele többet? Ezzel érdemes a munkaügyi osztályt felkeresni?



2022. jún. 28. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Milyen "munkaügyi osztályt" akarsz felkeresni?

Hány éves vagy, vagy egyáltalán 18?

Az biztos, hogy ez jó lecke lesz neked, akárhogy is végződik.

Nem írogatunk alá semmit olvasatlanul - és főleg megértés nélkül!

Felkereshetsz egy ügyvédet aki jártas a munkajogban, szinte biztos, hogy azt fogja mondani, jobban jársz ha kibírod azt a három hónapot, mintha nekiállsz pereskedni.

Az alatt a három hónap alatt pedig bosszúból pokollá teheted az ottaniak életét, de csak óvatosan, semmi konkrét károkozás.

2022. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fizetnek egyáltalán?
2022. jún. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!