Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet roszabb válasz...

Hogyan lehet roszabb válasz százalékkal sokkal jobb helyezést elérni itt a GYK-en az egyes kategóriákban?

Figyelt kérdés

Nem tapasztaltam még ki igazából az értékelési rendszert, de mivel nem "versenyből" segítgetek itt, nincs olyan nagy jelentősége. Csak érdeklődésből lennék erre kíváncsi.


Csak a szélsőségek, ha a "Toplistás helyzéseid" menüt nézem:

Számítástecnika: 75% és 30. hely

Tudományok: 92% és 1067. hely



2022. júl. 21. 11:33
 1/3 A kérdező kommentje:

Egyébként a százalékok reprezentálják valemilyen szinten az adott ketgórián belüli tudást, ismeretet? Vagy inkább a helyzés?


Mert szerintem a számítástechnikában (kb 30 éve tényleg hard-core "geek" IT-s vagyok) sokkal mélyebb ismeretem vannak mint pl a tudományokban. Utóbbi csak hobbi szinten érdekel.

2022. júl. 21. 11:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs sok köze a százalékos értékednek a helyezéshez. A helyezés a pontszámokból adódik:

- egy kérdésért 3 pontot kapsz,

- egy válaszért -5 és 5 között aszerint hogyan értékelték (tehát motivált vagy abban hogy hasznos válaszokat írj)

- egy értékelésért -1 vagy 1 pont aszerint hogy a többséggel azonosan értékelsz-e

- egy kérdés alatti szavazásért 1 pontot kapsz


Ebből már látszik, hogy a legtöbb pontot a leggyorsabban úgy tudod szerezni, ha a kérdésekre hasznos választ adsz (válaszonként +5 pont jár érte maximum), és a kérdés alatti többi választ értékeled (válaszonként +1 pont, ha azonosan értékelsz a többséggel).

Ha megnézed a toplistákat, ott is mindig a válaszokból van több pontszám, majd az értékelésekből.


Ha letekersz az oldal aljára, tételesen leírja a működést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sajat_toplista

Valamint a lap alján a GYIK összefoglalja az oldal működését is.

2022. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szerzett pontok alapján kapod a helyezést. Pontot szerezni kérdésekkel, válaszokkal, és szavazással lehet. Nincs köze a %-hoz, az a te értékeléseid alapján, és azok alapján alakul hogy téged hogyan értékelnek.
2022. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!