Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megtanulnom,...

Hogy lehetne megtanulnom, hogy attól még én is lehetek szép, hogy más is az?

Figyelt kérdés
Eleve önbizalomhiányos vagyok, ezért amikor bárki is valami pozitív visszajelzést ad a külsőmre (jelenesetben), akkor kicsit mindig elhiszem, hogy szép vagyok. Aztán viszont szétnézek a környezetemben és látom, hogy mások mennyivel szebbek és teljesen elszáll az egész örömöm és inkább háttérbe húzódok, mert úgy érzem, hogyha ott lett volna mellettem x vagy y, akkor engem meg sem dicsértek volna.

2022. szept. 7. 23:40
 1/9 anonim válasza:
100%
Másokat mindig szebbenk lát az ember. El kell fogadnod azt a tényt hogy szép vagy te is, más is. Van aki nálad szebb, van akinél te vagy szebb, attól függ ki mond véleményt. Lehet hogy neked a szomszéd Borcsa szebb mint te de nekem te sokkal jobban tetszel mint ő. Mert más az ízlésünk. Egyesek szeretnek kiöltözni, jobban kidobni ezt azt, ezzel sincs baj. De ha te nem ilyen stílus vagy, ne hasonlítsd oda magad. Vannak előnyös és kevésbé előnyös részei mindenkinek. Nekem például az arcom egyik fele láthatóan nagyobb és kicsit húsosabb is vagyok. Engem ez végtelenül zavar de látom hogy szép arcom van, és ettől még nőies, jó formám van. Biztos van akinek nem tetszem de attól nem vagyok csúnyább mint azok, akik annak tetszenek akinek én nem. Valahogy így gondolom. Ne máshoz hasonlítsd magad. Ha nem tetszik valami változtass magadért, ha pedig megelégedsz magaddal nem fogsz ezen örlődni. Biztos vagyok benne hogy te is nagyon szép vagy. Sosem tudhatod, hogy mi van annak a fejében akit te szebbnek találsz. Lehet hogy ő téged látva arra gondol, hú basszus, ő sokkal szebb nálam. Ne hasonlíts. Törődj magaddal és ragyogj, hogy más takargassa a szemét, ne te 🤭💖
2022. szept. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Néha én is gondolok ilyenre

Ha pl épp dolgozok és már kivagyok

Nem a legjobb formámban vagyok

Bejön egy 17 éves cicababa


De igazából az nem jelenti azt hogy ő szép

Normális férfiak szemével még visszataszitó is

A természetes szépség sokkal szebb :)

2022. szept. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
azt kéne megtanulni, hogy nemcsak a szépség a fontos
2022. szept. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyéni, hogy kit látunk szépnek. Lehet valaki a te szemedben szebb nálad, de száz másik ember számára meg te leszel a szebb.


Vigasztalódj azzal, hogy elég szép vagy egy boldog szerelemhez.

2022. szept. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Kezdjük egy ténnyel, amit fel kell dolgozni s elfogadni:



Nem volt, nincs és nem is lesz olyan ember, aki mindenkinek tetszik.


Mindegy, hogy külsőről vagy/és belsőről van szó.


Ezért felesleges rástresszelned.


Ha ezt megérted és fel is dolgozod onnantól könnyebb minden.


A kinek mi a szép, is változó.

Valakinek a homokóra alkat jön be, másoknak a körte vagy vékony alkat, valakinek a kicsi, közepes vagy kis mell/popsi...stb.


Valakinek a vékony pasik, valakinek az apu alkat, szálkás vagy kigyúrt... Stb


Szőrös, enyhén szőrös vagy csupasz.


A testen nagyon sok rész van, ami más-más formát ölt.

Valamelyeken lehet formásítani, valamelyeken nem.


Arcvonás is több milliós kombináció létezik.


Másik tény:


Mindenki rendelkezik adott ízléssel. Annak a saját ízlésének megfelelően van férfi és női verzióban sajátos szépség ideál.

Sokakra a net/média rossz hatással van s ez az önképre szintén kihat.


Az más kérdés, hogy a te női ideálodba önmagad is beleesel vagy ha nem: elfogadod önmagadat.


Számomra nincs hatással a média és társai mivel letisztult az ízlésem, tudom azt részletpontosan mik jönnek be, mint szépségideálom részletei.


Arcnál is precízen megvannak azok a jellegzetes irányok, arányok, dőlésszögek, formák, csontozat stb melyek vonzóvá teszik számomra pl az adott férfiakat vagy az adott nőket szépnek látom.

Ezek vonások zömét pedig saját magamon is megfigyeltem és (nem egóból, de) tetszem magamnak.


A hibákat is elfogadtam, meghát kinek mi a "hiba".

Alkatomat pedig karban tartom - ugye ez a formásítható része a dolgoknak. +bőr, ápoltság stb.


Ezek miatt 20-22-nek néznek, pedig 10 évvel vagyok idősebb. 0 ránc az arcomon.


Fogadd el ezen tényeket s békélj meg önmagaddal.


S lehet sóvárogsz valaki külső adottságáért, de ne feledd, mindig lesz valaki, aki a tiédnek egy adott dolgát szeretné megkapni.


:)


+mindegyik alkatnak megvannak előnyei hátrányai.


Jómagam szeretem a homokóra alkatom, ám vannak olyan kedvelt szabású ruhák, melyeket imádok, gyönyörűek, de előnytelenek pl az én alkatomon.

Pl a mell alól bővülő szoknyás egyberuhák.


Ez van. Erre van egy általam készített baba, amelyen kiélem a varrhatnékomat és azokat a fazonokat is elkészítem, amik nekem pl előnytelenek lennének.


A karcsúsított dolgok viszont előnyösebben állnak nekem, kiemeli az idomokat, derekat.


Tanuld meg felfedezni magad számára előnyösebb dolgokat, tulajdonságaidat alkattól egészen az arcig.


S ápold magad, egészségedet.


Foglalkozz többet magaddal, ne azzal, hogy másnak mije van, mije nincs (szerinted).

Mert az nem te vagy s kivülálló tényező. Nem lesz jobb az életed, ha más külsőségein örlődsz s eltörpíted önmagad.

Magadnak ártasz - f e l e s l e g e s e n.


A te gondolataid és tetteid határoznak meg téged, jelened s jövőd. <3


Szóval emeld fel fejed, húzd ki magad. ^^


Kisigárzás rengeteget számít, amely lélekből fakad. Azaz lelki állapotod is befolyásolja.

2022. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat. Van mit megfogadnom belőlük bőven.
2022. szept. 8. 11:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre jó a pszichoterápia. Ahol nem az történik, hogy megtanulsz ilyeneket, amit már tudsz, hiszen megfogalmaztad. Neked nem tudás, tanulás kell, hanem hogy az érzések szintjén is át tudd érezni valami igazságát. Ezért egy terapeuta vezetésével felkutatjátok, hogy miért nem alakult ki helyes önértékelésed, milyen érzések akadályoznak abban, hogy értékesnek lásd magad, hol keletkeztek ezek az érzések. Szorgalmas vezetett önismereti munka által kioldódnak ezek a blokkok és elkezded értékelni, szeretni magad. Ez agyalással sajnos nem mehet.
2022. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Fejleszd az önbizalmat.
2022. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt kell megtanulnod hogy ezt a gondolatot elfelejted."Szép" meg "mégszebb".Meg a hasonlítgatásokat.

Ha folyton ezen jár az eszed,akkor pontosan arról a természetességről,lazaságról,spontán viselkedésről mondasz le,ami tképpen minden ember egyedi szépségét jellemzi.

En pldául kopasz vagyok.

Noés?Nem számít.Mindenkinek nem tetszhet ez,de engem nem is izgatnak azok,akiknek ez nem tetszik.Elég bőven azok száma,akiknek ez bejön!!

Ez is csak azért jutott eszembe,mert a kérdéshez tartozhat mint magyarázat.Egyebként kopaszságom el is felejtem,mert annyira nem érdekel.Sőt ha tündér azt mondaná:Hé varázsolok hajat neked!! Azt mondanám:Hülye vagy? Samponra meg fodrászra is költsek??Kell a francnak!!Ami van letolom 2mm re a géppel, oszt vidám szaszon water wash and gó!!:D

Így szép az élet!

2022. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!