Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm azt mondta...

Egy ismerősöm azt mondta pl,hogy lehet kiköltöznek írországba és majd takarít vagy valami aztán élnek kint kiskirályként gondmentesen ez igaz lehet tényleg gondmentes élet várna rájuk?

Figyelt kérdés
Minden irigység nélkül kérdezem szóval senki ne gondoljon bele többet csak kíváncsi vagyok pl akik kint élnek és olvassák a kérdésemet milyenek a konkrét tapasztalati meglátásaik.Ja és hozzáteszem,hogy tudom magyarországon szar pláne most de mégegyszer írom nem irigység ha ez így van ahogy mondja én csak örülök neki ha bejön nekik.

2022. szept. 12. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan tipikus álmodozó-nagyotmondó ember... Mármint az ismerősöd.


Ja, majd feketén takarít, marhára gondmentes élet lehet az.... Takarító és kiskirály... Legfeljebb a szemétdombon. :-D

2022. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én januárban megyek ki Németországba. Jól fizetett hiányszakmám van, ott mégjobban megfizetik, de mégsem álmodozom kiskirályságról. Csupán egy élhetőbb élet a cél.
2022. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nehéz eldönteni, hogy melyikőtök a szerényebb elméjű, te vagy a haverod.
2022. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerösöm ment hasonló elképzelésekkel az USA-ba, heti 500-600 Dollárt keresett adómentesen - mert ugye feketén dolgozott - most jött vissza MO-ra húsz év után kb 5000-6000 Dollárral, ennyit tudott megtakarítani. Csak most koppant nagyott, mert itt nincs jövedelme, nem jár neki nyugdíj és a megtakarítása rohamosan fogy, mert lakást kell belöle bérelnie, meg megélni és az nincs ingyen!
2022. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Ideig-óráig lehet a kánaán megélésének tévképzetében lebegni, aztán valamiért még is vissza szivárog Magyarországra szinte minden nagyképűen katapultáló emberke. Nem érdekel, ha köpködtök rám ezért: a visszaszivárgóknak minden állami érdekeltségű szolgáltatást teljes áron vasalnék be rajtuk - mindentől függetlenül! -Ne csak akkor találja meg a hazáját mindenki, amikor már nem megy jól a sora!
2022. szept. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Almodik a nyomor.

Jelenleg az ireknel kb nagyobb eselyed van megnyerni a lottot mint normalis alberletet talalni. Ha megis sikerul, az tobbe kerul mint a takaritoi fizetese, ami max 1-2 euroval lesz tobb mint a minimalber.

2022. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom annyi előnyük lenne,hogy a férjének a fia kint él írországban.Biztos,hogy kint egy két dologban jobb külföldön pl a pénz vagy a megbecsülés a munkahelyen vagy akár kedvezőbb munka órák/feltételek.Csak fura ez a kiskirály mintha kolbászból lenne a kerítés is mondjuk ha szeret és tud is dolgozni biztos ellenne odakint,bár még a nyelvet is meg kéne tanulnia mert semmit nem tud angolul.
2022. szept. 13. 23:54
 8/9 anonim ***** válasza:

A hazai viszonyokhoz képest kiskirály lenne,de nem az ottaniakhoz képest.

És ez a lényeg,hogy ott van nem itt.

Nekem is volt ismerősöm aki kiment...(mondjuk neki nem volt nagy pofája) de nem tudta megváltani a világot.

Meg át is verték lakhatással,munkaidővel.


Szerintem most ilyen nulla tudással kimenni,hogy majdcsak lesz valami meg takaritásból megélek azzal nagy luftit lőnél.

2022. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nesze. Kicsit szélsőséges példa mert a faroknak van 8állata. De: [link]
2022. nov. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!