Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetetek ha egy gyereket...

Szerintetetek ha egy gyereket meg vernek vagy akár meg ütnek akár csak egyszer is,az normális ha örök életében félénk marad? És mondjuk úgy hogy ezt vehetjük annak is mint ha félelem burokban élne.

Figyelt kérdés
2022. nov. 3. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. De ennek is vannak azért fokozatai. Lehet egy egyszeri véres enyhe is, de vethetik egyetlen alkalommal ágyon is, hogy majd belehal.


Nem mindegy.


Engem jópárszor elvertek gyetekkoromban (általában azért jogosan kaptam), de nem lettem félénk.


Viszont ha valakit egyszer iszonyatosan megvernek, vagy/és lelkileg is terror alatt van, az okozhat igenis ilyen félénkseget.

2022. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekkori bántalmazásnak súlyos mentális következményei lehetnek, igen
2022. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ahogyan a 2-es válaszoló is írta! Egyet értek! Mindenképpen nyomot tud hagyni akár egyetlen bántalmazás is, akár a verbális is, nem csak a fizikai. De nem ugyanazt eredményezi mindenkinél, van aki félénk lesz tőle, ki pont hogy agresszív, vagy bizalmatlan. Számtalan eredménye lehet. Ezért nem bántunk soha senkit, sem szóban, sem pedig fizikailag! Felnőttet sem! Gyereket pláne!
márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!