Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak-e akik imádják a...

Vannak-e akik imádják a panelt a kényelem miatt még akkor is ha zajosak a szomszédok,büdösség terjeng,meleg van nyáron... Légkondi nélkül ki lehet-e bírni panelban?

Figyelt kérdés

2022. nov. 12. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én panelben lakom, és alapvetően szeretem. Szomszédok rendesek, nincs se büdösség, se csótány. Zajok sem vészesek. Az elrendezése a lakásnak szerintem nagyon szerencsés. Ami hátránya, hogy nálunk nem egyedi fűtéses.

Klímát egy éve szereltettünk fel, mert bár keleti fekvésű, így is elviselhetetlen volt a meleg.

Ami a fő előnye a lakótelepnek, legalábbis itt nálunk, hogy nagyon jó a közlekedés és rengeteg bolt található itt. Szóval igen, szerintem nagyon kényelmes itt élni.

2022. nov. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Régi építésű kertesben lakom,nem akarok rá költeni, jó volna egy kényelmes panel a 9.emeleten,szép a kilátás,jó a levegő...

Még amiatt aggódom hogy a légkondi miatt az áram a limit fölé megy, és majd 2X-es árat kell fizetni a limit fölött, meg azt mondják hogy a közös költség is jelentősen megdrágul,majd az elkövetkező hónapokban kiderül hogy pontosan mennyire drágultak meg ezek.

Ha légkondi helyett vizes lepedőt terítek magamra az hülyeség?

2022. nov. 12. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Kilencedikre semmiképp ne menj,nyáron kibirhatatlan meleg van!Ha panelba akarsz menni max 5-6 emeletig.Ja és jobban jársz ha az elektromos hálózatot korszerűsited mielőtt beköltözöl!Klimára mindenképp szükséged lesz mert a lenti szintek is elég melegek,főleg ha nincs hőszigetelve a ház!
2022. nov. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3 as vagyok a havi limitet valszeg túl fogod lépni klimával ha intenzíven használod de az éves keretet nem biztos.A költségek erőteljessen emelkedni fognak mindenhol,főleg kertes házban,paneloknál is de nem olyan mértékben!A panelok fenntartása igy is lényegesen olcsóbb mint egy kertesház de a körülmények is mások.A társasházi életet meg kell szokni,elfogadni!
2022. nov. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

" Ami hátránya, hogy nálunk nem egyedi fűtéses."

Mennnyi szokott lenni a fűtésszámla?

2022. nov. 15. 05:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy imádom a panelt, de alapvetően szeretem és jól elvagyunk benne. Sok minden függ a szomszédoktól (ez bármilyen házra vagy lakásra ugyanígy érvényes). Nekünk szerencsére körben mindenfelől jó szomszédaink vannak, az emeletünkön is és alattuk meg felettünk is. De ezt az optimális esetet nagyon ki kell fogni. Zaj igazából nincs nálunk, legalábbis nem zavaró, csak a mindennapi normál életvitelből adódó kis alapzajok. A bűz sem jellemző, néha a szomszéd erkélyen rágyújtanak, akkor van egy kis cigiszag, de nem élünk nonstop büdösben. Viszont nyáron baromi meleg van panelben, kell a légkondi. Légkondi nélkül mi az utóbbi pár évben 32 C fokokat mértünk a lakásban (3. emelet, 11 emeletes a ház). Nálunk csak 1 szobában (a nappaliban) van légkondi, amit akkor szoktunk bekapcsolni, ha 28 fok fölé megy a hőmérséklet benn, de így sem fogyaszt sokat. Bőven alatta maradunk a havi 210 kWh limitnek. A nyári kánikulában sem több a havi áramfogyasztásunk havi 120-130 kWh-nál, messze a limit alatt maradunk.

Nekünk sincs egyedi fűtésmérőnk, a ház is szigeteletlen, emellett 23 fok van bent télen, így 14.000 Ft a havi fűtésszámlánk, de ez átalánydíj egész évre, télen-nyáron ennyi minden hónapban. Jövőre nem tudom mennyi lesz, valószínűleg emelni fognak rajta. Már idén nyáron is benyögtek valami 15x-ös szorzót a távfűtésre, amiből aztán nem lett semmi télre, de bele is pusztulnánk, ha 15-szörösébe kerülne a távfűtés mint eddig. Úgyhogy ez még kérdés, hogy milyen módon fognak jövő télen belenyúlni a távfűtésbe, de hogy emelni fognak rajta, az szinte biztos. Kérdés, hogy milyen mértékben.

A közös költség nálunk 13.500 Ft/hó, 53 m2-es lakásra. Ezt sem emelték idén, kb. 2-3 éve ennyi nálunk. Az átlag rezsink az olyan 47-48 ezer/hó. Ketten lakunk a lakásban, 2 főre ennyi.

Mi szeretjük a panelt, szerintem lényegesen olcsóbb a fenntartása, mint a kertes házaknak, nincs vele sok munka, így sokkal több szabadidő jut másra, de megvannak a maga hátrányai. Sok ember él kis helyen együtt, alkalmazkodni kell egymáshoz és erre nem mindenki képes. Elég sok a rémtörténet a szomszédokat illetően.

2022. nov. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs egyedimérés de így a leghidegebb télben 14000-18000Ft volt a fűtés havonta,1 emeleti 53 nm panel.De valszeg jövöre emelkedni fog minden,egyenlőre a régebbiek közül a legkedvezöbbek a fütés szempontjából a távfütéses lakások!
2022. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha a 9-10-en elviselhetetlen a meleg arra ott a légkondi,nem?
2023. ápr. 25. 23:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen de a felső szintek hamarabb átmelegednek,én azt mondom 5.emelet a max!Ha a légkondit éjjel,nappal folyamatossan használod a villanyszámlád brutális lesz!
2023. ápr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a mostani inverters légkondik viszonylag keveset fogyasztanak, vagy rosszul tudom?
2023. ápr. 27. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!