Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mást is zaklat a népszámláló?

Mást is zaklat a népszámláló?

Figyelt kérdés
Zaklat a népszámláló hölgy. Már online kitöltöttük, az nap amikor kezdődött, de minden héten ide jár és hiába mondjuk neki. Csenget, papírokat hagy az ajtón.
2022. nov. 14. 15:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem enegem nem én kitöltötem online. Így megúsztam zaklatást.
2022. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem mentetted el a kitöltést visszaigazoló kódot? Azzal talán le lehetne rázni.
2022. nov. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A munkáját végzi. Ha a rendszer nem fogadta be vagy jegyezte be normálisan az online kitöltést, akkor fel fognak keresni egyeztetés miatt. Bediktálod az online visszaigazolás kódját, és ennyi, többet nem látod. Ha nincs meg a kód és nincs a rendszerben sem regisztrálva, akkor pedig ki kell tölteni vele (is). Ha nem hagyod, hogy ezeket megcsinálja, olyan mintha megtagadnád a kitöltést. Ha azt sem hagyod hogy elmondja hogy mit akar a szerencsétlen, akkor kénytelen üzengetni és ismételten keresni, mielőtt azon fogsz háborogni hogy megbüntettek a kitöltés ellenére is.


A te dolgod meghallgatni és segíteni a biztost akkor is, ha azt hiszed hogy neked van igazad.

2022. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
De há'nem is a népet számollyya!...
2022. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is kitöltöttem mindjárt az első napon. Kaptam róla egy visszaigazolást és ezt elmentettem, ha valaki mégis jönne. Nem jár hozzánk emiatt senki.

Neked visszaigazolták?

Hogyha nem, akkor valami nem stimmel. Engedd be a lakásodba a hölgyet és felelj a kérdéseire, különben megbüntetnek.

Ezt KÖTELESSÉG kitölteni, bevallani.

2022. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Kitöltöttem online, de neki kellett még néhány info, mondtam neki mindenfélét aztán boldogan távozott.
2022. nov. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

vacak a rendszer....

[link]

2022. nov. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem zaklak ha már egyszer bevalltad.
2022. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem magánemberként és nem saját elhatározásából keres, hanem azért, mert a KSH rendszere feladatként adta számára.

Rossz neki, ha többször feleslegesen megy.

Két okból is igyekszik elérni, hogy szóba állj vele. Egyrészt, az a biztosabb, ha megvan a kitöltés, vagy az adathelyesbítés, vagy az online kitöltés igazolása, és nem kell bizonygatnia, hogy kellő számban keresett és értesített, különösen ha attól tart, hogy te a büntetés elkerülését remélve, letagadnád. Másrészt, meg akar kímélni a kétszázezer forintig terjedő közigazgatási bírságtól, ami ráadásul fejenként értendő, tehát pl. egy háromfős családnál hatszázezer forint is lehet.

Nem ő zaklat, hanem te okozol kellemetlenséget a számára.


Figyelmesen töltöttük ki egy ötfős családnál, több helyre is elmentettük a kapott igazolást; nem keresett a számlálóbiztos. De, ha jött volna, akkor biztos, hogy együttműködtünk volna vele. Kiderült volna, hogy mi nem klappol, és hogyan rendezhető. Nem a számlálóbiztos hibája, ha valaki nem megfelelően végezte az online kitöltést, vagy ha köhög a KSH rendszere.

2022. nov. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!