Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó napot,nekem egy elég...

Dino kérdése:

Jó napot,nekem egy elég bonyolult ügyem van,itt élek Magyarországon már 7 éve, szlovák állampolgár vagyok,házas vagyok 4 éve és van egy gyerekünk is,viszont úgy döntöttünk hogy válni akarunk.esetleg volt e már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Viszont akkor nem lesz meg az 5 év ami ahhoz szükséges hogy a honosítás meglegyen, esetleg tudnak e ebben segíteni nekem ? és volt egy állandó lakcímem viszont már ki lettem onnan jelentve, és most lakcímem sincs ,lehet e tenni valamit az ügyben? teljesen kétségbe vagyok esve.

Csak itt szeretnék maradni a lányom mellet, ő magyar állampolgár,itt született,valami olyasmiről is hallottam hogy magyar családtag után is lehet honosítani,nem tudom ezért kérem a segítségüket.



2022. nov. 22. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Eloszor ezeket el kellene olvasni figyelmesen. (Bocsanat, egyelore en sem tudok tobbet, mert magyarorszagi magyar vagyok)


[link]


[link]


[link]

2022. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Es meg annyit tudok mondani, hogy Magyarorszagon gyerekkel igazan nem mondhato rovidnek egy valoper. Egyaltalan nem vagyok kepben, hogy hogyan all a helyzetuk, foleg ahhoz kepest, ahogyan az allampolgarsag megszerzesehez kellene, de a valasig lehet, hogy meglesz az 5 ev. Ha meg be se adtak a valokeresetet, csak most dontottek rola, akkor siman van ra esely, hogy 5 evig hazasok maradnak.


En az On helyeben elmennek a lakohelye/tartozkodasi helye szerinti kormanyhivatalba erdeklodni. Illetve leginkabb arra a telepulesre, ahol koztudottan tobb allampolgarsagi ugyet inteznek, es emiatt talan jobb tajekoztatast tudnak adni. Idopontot is lehet kerni.


Meg kellene tudni, hogy Onre vonatkozik e az egyszerusitett honositasi eljaras, illetve hogyan tudna haladni, es mit kell tennie az ugy erdekeben. A leghitelesebb informaciot ott a hivatalban tudja megkapni. Az ugyintezonek is lesznek majd boven Onhoz kerdesei, meg Onnek is hozza, es igy sinre tud kerulni az egesz dolog.

2022. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugy latom, csak a Budapest fovaros kormanyhivatala az illetekes ebben az ugyben. Ott biztosan tudnak informaciot es tanacsot adni a lakcimmel kapcsolatosan is.
2022. nov. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!