Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki pl.Németországban dolgozik...

Aki pl.Németországban dolgozik egy gyárban hogy oldja meg az étkezést?

Figyelt kérdés
Kap egy szobát mondjuk szallásnak de főtt kaját hol tud enni készíteni? Koszi

2022. nov. 23. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan hely, ahol a munkahelyen biztosított az étkezés is, de egyébként közös konyha is szokott lenni a szálláson.
2022. nov. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban dolgozok egy gyárban.

Saját albérletben lakok, van konyha, tudok főzni.

Ha lusta vagyok főzni, a gyárban van menza, 4 euróért egy igen tisztességes ebédet kapok.

Ha lusta vagyok főzni és épp nem jön be a napi menü a gyárban, akkor rendelek egy pizzát vagy valami indiait vagy kínait vagy mexikóit.

Ha lusta vagyok főzni és épp nem jön be a napi menü a gyárban és smucig vagyok kifizetni 10-15 eurót a rendelésért, akkor előveszek egy konzervet a spájzból.

2022. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es. Megkérdezhetem mennyi a nettod a gyarban és mennyiből béreled az albérletet? Gondolom még így is megéri vagy családdal vagy kint? Egyedülállóként lehet szobát találni?
2023. jan. 28. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:

2000€ körül van a nettó bérem, 500€ a 45m2-es lakás bérleti díja, erre jön a villany, internet, szemét, ARD.

Egyedül élek, megéri - anyagilag is, lelkileg is.

Lehet szobát is találni, lakást is - de nem feltétlen egyszerű. Sok főbérlő munkához köti a lakás / szoba kiadását, dolgozni viszont nem tudsz lakcím nélkül. Ehhez kell egy kis ügyesség. :)

2023. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Koszi. Sok németországi hirdetést látok de olyat még nem láttam ahol 1500 euró nettonal többet adtak volna... És akkor még ott a közvetítő... Vagy megbízható vagy nem...
2023. jan. 29. 04:03
 6/6 anonim ***** válasza:

1500 nettó az kb. a minimálbér egyes adókategóriában.

Ha nincs nyelvtudás, nincs elismert szakmai végzettség, akkor csak betanított munkát, kisegítő munkát tudsz végezni, aminek ennyi a bérezése.

A munkaközvetítőről relatíve egyszerű eldönteni, megbízható-e: ha kelet-európai cég, akkor nem. Ha német, és nem valami frissen alapított, ahol az ügyvezető Yusuf a tulajdonos pedig Mehmet, akkor megér egy próbát.

2023. jan. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!