Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg lehetséges kiirtani...

Tényleg lehetséges kiirtani az érzelmeidet?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy elvüleg lehetséges kiirtani az érzelmeidet. Valaki próbálta már? Csak kíváncsiságbol kérdezem, engem mindig is érdekelt az agynak ezen része, mint pl hogy van olyan ember aki nem érez fájdalmat, így született. A válaszokat előre is köszönöm.

2022. nov. 24. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Akikben vannak érzelmek, azoknál minimalizálni lehet.


Mondanám, hogy pszichés töréskor is "érzéketlenné" válnak emberek, ám mégis éreznek pl ellenszenvet, fájdalmat, stb.


Nagyon ritka, akiben neurológiailag elszállnak, de megesik. Viszont ritka.


Akikben alapon nincsenek érzelmek... hm, nos, veszélyesek, főleg, ha intelligenciájuk magasabb és tudják az emberek működését.


Valakik rosszra, mások jóra vagy csak a hétköznapi dolgokra használják. Ember függő.


Nálam is alul működnek. Vannak előnyei és hátrányai is.

Érzelmek nélkül könnyebb elemezni, megfigyelni, helyén kezelni dolgokat.


Pl nem húzom fel magam, hanem rendes hangnembe visszaterelem a problémás embert felszólítva, hogy viselkedjen. Mutasson példát pl fiatalabbaknak.


Ez a "rendellenesség" olyan, mint a fegyver: nem mindegy kinek a birtokában van.


Miért érdekel?


Angolul vannak nagyon jó cikkek, olvasmányok ezen témakörben.

2022. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogy miért érdekel? Hát..egyrészt érdekes nekem az agyműködés és az érzelmek fogalma. Másrészt próbálok rájönni hogy mi a bajom, azt vettem észre magamon hogy "másolok" másokat, ( nehezen tudom elmagyarázni ezért bocsi). Amilyen az emberek viselkedése és jelleme körülöttem én azt átveszem, és többször is azon kaptam magam hogy másokat elemzek. Tényleg bocsi hogy ilyen hülyén tudtam elmagyarázni.
2022. nov. 25. 19:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaa és amikor hosszabb ideig nem vagyok közöségben akkor ezek úgy kitörlődnek, már többen is mondták hogy olyankor teljesen más vagyok. És ezt nem tudom hogy miért van, lehet hogy az lenne az igazi énem?( már mint amikor kitörlödnek) de egy ilyen "kihagyás" után 1-2 hét és visszaál minden.
2022. nov. 25. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!