Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ettől bunkó vagyok?

Ettől bunkó vagyok?

Figyelt kérdés
Beszélt valaki én meg közben párhuzamosan, elkezdtem beszélni vele. Bele se gondoltam csak a legjobb barátnőm mondta hogy ez nem volt szép és hogy hogy érezném én magam a helyéneb.

2022. nov. 27. 01:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem voltál bunkó, csak belevágtál a mondandójába. Azt mondják nem illő, de valahogy csak túlteszi rajta magát az illető. Máskor azért várd ki a sorod, kivétel ha a mondandód nem tűr halasztást.
2022. nov. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Ettől az egy esettől eltekintve nem vagy bunkó, kivéve ha folyamatosan csinálsz ilyeneket.
2022. nov. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Bunkó vagy, Bugsy.
2022. nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az. Csak belevágtál a szavába. Ezt ne túl gyakran csináld mert sokszor idegesítő is lehet
2022. nov. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem illik ilyet csinálni, legközelebb figyelj oda rá.
2022. nov. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Ez konkrétan bunkóság.

Hogy ettől bunkó vagy-e azt döntsd el magad.

2022. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Mert szerintetek mi lenne akkor a bunkóság, ha nem ez? Beszélgetés közben lehugyozni? Vagy még az se?

Alapvető udvariassági szabály, hogy ha valaki beszél, akkor odafigyelünk rá, és megvárjuk, hogy befejezze a mondandóját. Ha nem értünk egyet vele, vagy jobban tudjuk az adott dolgot, stb., és emiatt közbevágunk, a témával kapcsolatban, az még nem bunkóság, csak egy nem túl elegáns vitatkozás, kijavítás, vagy hasonló.

Viszont ha látványosan nem is érdekel minket, amit mond, hanem elkezdünk egy teljesen más témában beszélni, az bizony egyértelmű bunkóság. Kinyilvánítjuk, hogy ez egy senki, akinek a mondandója úgyse érdekel minket, meg mást se, úgyhogy jobb is, ha befogja, majd mi mondunk fontosabb vagy érdekesebb dolgot.

2022. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Jaj de hát szegény kis erikkártmen érzékeny lelkivilága megsérül ha lebunkózod.
2022. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem ettől vagy bunkó. Ettől is!
2022. nov. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Alapvetően kedves vagyok, és mindig megszoktam hallgatni amit mondanak mindegy hogy ki mondja, csak volt ez az eset és rosszul érzem magam mivel bele gondoltam hogy hogy érezhette magát az illető.
2022. nov. 27. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!