Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy egy német...

Hogy lehet, hogy egy német egy hannoveri gyárban havi 5000 eurót (bruttó) keres, míg egy magyar targoncás 2100 eurót (bruttó)?

Figyelt kérdés
A magyar targoncás is német bejelentésű, csak ő ugye itthonról indult, magyar ügyintézéssel, viszont az a helyzet, hogy a német álláshirdetések egy nagyon nagy része szintén ennyiért kínál állást, mint bruttó..egyszerűen nem értem..a hírekben mondták ezt be amúgy, a hannoveri fizut, youtube-on fent van, tehát nem hallottam félre ;) - ennyire rosszul mondták volna??

2022. dec. 19. 14:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Fontolgattam pedig, hogy kiköltözök Németbe, de arra kell rájönnöm, hogy kint akár még rosszabbul is élnék, mint itthon..mivel kint hiába jobbak a fizuk valamivel, de a bérleti díjak meg annyival magasabbak, plusz az adó is elég nagy (ezen is meglepődtem)..tehát pl. ha valaki keres havi bruttó 2100 eurót, amiból piszok sok adó lejön, hogyha az ember egyedülálló (és hiába van gyereke, ha egyedülálló..nem sokat javít adó szempontjából..tehát a 2100 bruttóból megmarad kb. 1400 nettó)..és ebből olyan 1100 euró el is megy a havi fenntartási költségekre (és akkor még csak egy egyszerű szobát bérel az ember, semmi többet)..tehát jó esetben is marad kb. 300 euró havonta, amit félre lehet tenni (nem számolva váratlan kiadásokkal)..a 300 euró ugye kb. 120 ezer Ft..na most ennyit akár itthoni jobb fizuval is félre lehet tenni..Ti hogy látjátok? Tényleg ilyen "gatya" a fizu és megélhetési költség arány németben? Ausztria is ilyen? Angliába meg már ugye nem lehet kimenni, illetve a feltételek miatt kb. esélytelen már..most akkor hová érdemes kimenni külföldre.. :D
2022. dec. 19. 15:05
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

AZejjrópaji júnijóban mindenki egyenlő!

Ja, nem!

2022. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Külföldön élek (Svájc). Nekem az a tapasztalatom, hogy mindenki aki kijön az első helyén borzalmasan keres. Ha már itt van, akkor tud válogatni, interjúra járkálni, tud németül (írni és olvasni is, társalgási szinten beszél), van külföldi tapasztalata stb. Ez nagyrészt mind kell ahhoz, hogy jól fizető állásod legyen. Teljesen mindegy, hogy melyik országról beszélünk, mivel nagyrészt ez mindnél fontos. Külföldi papírral, tapasztalattal, nyelvtudással pedig általában többet fog keresni valaki az adott országban, mint a még Magyarországon élő. Közvetítőcégeknél ugyanúgy kevesebb a bér általában. Minden ország más miatt jó. Ez alapján érdemes választani.

Németországban kicsit magasabb az adó, de gyerekvállalásnál jobb.

Svájc inkább az egyedülállóknak és gyermekteleneknek kedvez. Itt is lehet jó áron lakást bérelni, de ne Zürich belvárosában keresd. Mi is faluban élünk. Itt a legtöbben napi 1-4 órát utaznak a munakhelyük miatt. Itt is meg lehet élni normálisan. Nekünk kettőnknek 5000 CHF havonta (ebbe a nyaralás, egészséges ételek, jó betegbiztosítás is benne van). A többi félrerakásra megy. Nem nélkülözünk, de nem ebédelünk minden nap étteremben. Itt születtem, de sok európai országban éltem (Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Németország, Dánia, Hollandia). Nekem még mindig Svájc a legjobban élhető ország minden téren, de ez az én véleményem.

2022. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A havi bruttó 2100 euró az egészen pontosan a minimálbér. Minimálbért az kap, aki szakképzettséget nem igénylő, betanított munkát végez bármiféle szakképzettség nélkül, friss munkaerőként.

Még a legutolsó tirpák munkáltató is emeli az órabért pár hónap után, ha pedeig nem egy érettségivel menne oda hanem valamilyen szakmával, akkor alapból magasabbról indulna.

Azt se felejtsd el, hogy a te cimborád cájtfirmán keresztül dolgozik, míg "a német" direkt a cégnél van, ráadásul nem két hete, hanem húsz éve.

2022. dec. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4 -es: a targonca csak számít szakképzettségnek, vagy nem? Persze tudom, hogy vannak helyek, ahová nem kérnek papírt róla, szóval jah, nem tudom ez mennyire esik ebbe a kategóriába..de sok helyen kérik a papírt hozzá vagy ha az nincs, akkor tapasztalatot..és sajnos igen, valószínű ez még az oka, hogy kölcsönzőcégen keresztül van foglalkoztatva és nem közvetlenül..döbbenet azért, hogy emiatt ennyivel kevesebb a bér, meg ok, hogy nem évek óta, ez is még jah..kérdés persze, hogy valaha is átvenné a cég direktbe magához, vagy ha az ember ilyet kér, akkor inkább elküldik.


#2-es: nagyon szépen köszi az infókat! Amúgy igen, Svájc nekem is nagyon szimpi, mert megérzésem szerint ott lehet az egyik legemberbarátibb élet. Úgyhogy lehet azt fogom úticélnak választani majd - ha kapnék onnan munkaajánlatot, az biztos, hogy csomagolnék is. Nem semmi, mennyi helyen laktál. ;)

2022. dec. 19. 20:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"targonca csak számít szakképzettségnek, vagy nem?"

Nem. Az egy egy-két napos tanfolyam, egy majom is képes megcsinálni. A szakma az olyan szakma, amit két-három évig tanul az ember.


"Persze tudom, hogy vannak helyek, ahová nem kérnek papírt róla"

Németországban biztosan nincs ilyen. Staplerschein nélkül nincs targoncázás. Viszont van sok olyan munkáltató, aki intézi a képzést, betanítást.


"valaha is átvenné a cég direktbe magához, vagy ha az ember ilyet kér, akkor inkább elküldik."

Az ember ilyet nem kér. 18 hónap után (jelenlegi helyzet) át KELL venni vagy elküldeni - az átvételt pedig jellemzően kiérdemelni kell, nem kérni.

2022. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Bár szerintem nem németbe megyek. Szakképzettséggel amúgy nem értek egyet, mert az a szakképzettség, amiről van papírod, hogy az vagy. Mindegy, hogy mennyi ideig tartott a képzés. USA-ban van 4 órás online képzés is, amit hivatalosan elfogadnak, és utána azzal pénzt is lehet keresni, ha abban helyezkedsz el. :D Ráadásul már itthon is dögivel vannak csak pár hónapos képzések is (pl. a festő szakma), szóval nem az idő számít. Én informatikát tanulok egyetemen (mérnökinfó), csak elsőre úgyse fogok infós munkát találni bevándorlóként és pályakezdőként, ezért kell valami mellé, valami fizikai is, amivel tudok majd kint kezdeni, mert itthon nincs az a pénz, amiért maradnék a sok kesergő között, esetleg havi 100 millió forintért egy pár hónapot még elviselnék, de nem többet. :D
2022. dec. 19. 20:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te mivel értesz egyet, az igazából nem sokat számít.

Németországban az egyes Tarifvertragok (munkabér-keretszerződés? nem tudom mi lehet a helyes magyar fordítás) egyértelműen kitérnek arra, milyen végzettséggel milyen minimálbért kell az adott iparágon belül adni. És hidd el, nincs olyan, hogy targoncás.

Természetesen nevezheted a targoncást is szakmának, de ha egy szakmát egy nap alatt bárki el tud sajátítani, akkor az a munkaerőpiacon pont semmit nem fog érni.

2022. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, elhiszem. Akkor Németországban ez a szabály, és nincs semmi gond ezzel, én meg ma is tanultam valamit - köszönöm az infókat.
2022. dec. 19. 21:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2022. dec. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!