Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki közel van a nyugdíjhoz,...

Aki közel van a nyugdíjhoz, de mondjuk csak 20-25 évet dolgozott élete során, az miből él majd nyugdíjas korában? Másik, hogy aki külföldön dolgozik, az hazaköltözik majd nyugdíjas korában vagy hogyan tudja majd kint fenntartani magát (magas lakbér)?

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 17:43
1 2
 1/19 Lucifer-666 ***** válasza:
66%
Abból, amiből előtte is élt.
2022. dec. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De nyugdíjas korhatárt elérve a munkáltató elküld vagy nem? Vagy legalábbis nem szívesen foglalkoztatna tovább? - éreztetné veled h idős vagy és fiatalabbat venne fel helyetted, stb.?
2022. dec. 25. 17:47
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha valaki végig külföldön dolgozott normális fizuért, annak nem lesz gond a lakbér. Inkább annak necces, aki a 40-es éveiben ment ki.
2022. dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én most vagyok 33..az még jó lehet? :D hát mert érted, elég izé, hogy mondjuk 80 éves korodig "megvagy", de tovább nem..és mi van, ha 105 éves korodig is élnél egyébként.. :D
2022. dec. 25. 17:51
 5/19 A kérdező kommentje:
A "megvagy" alatt ugye azt értettem, hogy addig elèg az addig összegyűjtött pénzed a megélhetésedre (lakbér, stb.).
2022. dec. 25. 17:53
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Ha egy életet normális helyen dolgozol le, akkor kijön a lakbér a nyugdíjból.
2022. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6-os sajnos nem feltètlenül..nyugati országokban többnyire 1000 euró alatt (vagy környékén) van a havi nyugdíj 45 év munkaviszony után..ebből max. szobát lehet bérelni és alap kaja..itthon mondjuk arányaiban már jobb a nyugdíj, csak ugye kisebb számokkal számolunk.
2022. dec. 25. 21:39
 8/19 anonim ***** válasza:

7: most kíváncsiságból megnéztem egy német nyugdíjkalkulátort. Csak akkor lesz a nyugdíjat 1000 alatt, ha végig jóval az átlag alatt kerestél. 45 átlagos keresettel netto 1400-at kapsz, amiből szűken ugyan, de kijössz bérléssel.


Otthon az átlagnyugdíjas nem nagyon tud albérlet mellett megélni.

2022. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8: úgy érted, hogy 1400 euróból itthon kb. szűkösebben, de ki lehet jönni bérléssel, stb.? - mert ezzel egyetértek, csak ugye akkor ott vagyunk, hogy végül csak vissza kellett jönni M.o.-ra a nyugdíjas évekre, és itthon megélni a kinti nyugdíjból, mivel az ott kint mégis kevés lenne sajnos az ottani magas árakhoz képest.
2022. dec. 26. 00:06
 10/19 anonim ***** válasza:

9: nem úgy értem.


1400 Euro az ugye 56000 Ft, csak a tisztánlátás kedvéért. Ebből Magyarországon úri módon el lehet lenni egy főnek.


Na de egy főnek kint is, szűkösen, de elég lehet. Persze nem valami frekventált nagyvárosban. Nincs már olyan hatalmas különbség az árakban.


De ha az illető átlag felett keresett, akkor ez is több. Illetve ha volt magánnyugdíjpénztára, ami kint igen gyakori, szinte mindenkinek van, és a legtöbb munkáltató extra juttatásként fizet rá pénzt, akkor még jópár száz euróval előrébb van.

2022. dec. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!