Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mostanában nagyon foglalkoztat...

Mostanában nagyon foglalkoztat a téma hogy valójában a magas IQ lenne a boldogság kulcsa vagy inkább az ellentéte?

Figyelt kérdés
Sok posztban olvastam hogy a magas IQ-val rendelkező emberek sokkal boldogabbak mint az alacsony Iqsok, viszont olyant is olvastam hogy a magas IQ val rendelkezőekben sokkal inkább a depressió lép fel és a magány aztán a szuicid hajlamok.
2022. dec. 26. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Az a tapasztalatom, hogy a buta emberek boldogabbak, mert kevesebbel is beérik, illetve nem agyalnak fölösleges dolgokon. Az okosabb, intelligens emberek hajlamosabbak elmélkedni, filozofálni, tudatosan keresni az élet értelmét, ami nincs, és rátalálni az igazságra, egyensúlyra, ami szintén nincs.

Láttam pár buta, vagy akár retardált embert, meglát egy macskát és ennyitől boldog.

Egy tanárnak, mérnöknek, írónak, stb ennél több kell a boldogsághoz, és a többet nehezebb is összehozni.

2022. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Az egyes pontosan megfogalmazta a véleményem.
2022. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, ez a megfogalmazásod pontosan ez egyik opció amit már nem akaródoztt kifejtenem hogy miért "boldogabb hülyének lenni"

Viszont a másik opcióm az volna hogy ha pont az "hülyeség" okozza az életben nemelért sikereket ez átal depresszió alakul ki, ahogy gondolom mindkét fél jár előnyökkel és hátrányokkal.

A hozzátéve a hülye ezt amit leírtam csak idővel fogja észlelni addig van lehetősége kiélnie magát.

2022. dec. 26. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Vannak ilyen jellegű kutatások, azok azt szokták kihozni eredményül, hogy az intelligencia összefüggésben van a keresettel, a társadalmi státusszal és úgy általában az életszínvonallal. Ebből az lehet levonni, hogy aki intelligensebb, az boldogabb is.


Én saját tapasztalat alapján azt mondanám, hogy az intelligens emberek jobban átlátják az élethelyzeteket, kevésbé érzelmi alapon döntenek, jobban stratégiáznak, ügyesebben meglátják a lehetőségeket, jobban értik, hogy mikor milyen eszközhöz kell vagy célszerű nyúlni, emiatt jellemzően az élet legtöbb területén az intelligens emberek sikeresebbek.

2022. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Nincs összefüggés.

A boldogság személyiségfüggő.

Kinek mi szerez boldogságot.

Van, akinek az, ha jót tesz bárkivel, van, akinek az, ha gyötör másokat.

2023. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!