Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van az életnek értelme így ?

Van az életnek értelme így ?

Figyelt kérdés

Most így belegondoltam abba hogy mi értelme is van ez egész létezésünknek ? Úgyis vége lesz. Ez megnyugtat, senki sem marad itt.


Tudom elég negatív vagyok, de leszrom mit mondanak mások. Valamiért ilyen lettem. Nem tudok már együttérezni senkivel, megérteni pedig pláne nem, nem is akarom. Szeretem látni ha valaki szenved, fizikálisan vagy éppen mentálisan, az őrület számára a pokol. Rózsaszín ködben élnek egyesek, és jó látni azt hogy megtapasztalják milyen pofont lehet kapni az élettől ugyebár.


Aztán jönnek a vallási fanatikusok az ostoba istenimádatukkal, meg hogy legyél jó ember mert így a menyországba kerülsz stb hülyeségek. Nincs jó vagy rossz, csak történések vannak.


Nem érdekel a családnak nevezett csoport se, ahol az a lényeg hogy mit adsz a másiknak. Ostoba szülők döntik el hogy neked megkell születni. Már magzatunkba ott vizslatnak minket, nem hagynak békén. Aztán megszületsz, és már akkor helyretesz a társadalomnak nevezett szenny. Ha esetleg valami problémád van, ugyanez a társadalom amíg az egyik gyereket ajnározzák, addig a másikról tudomást sem vesznek.


Maga a létezés is egy kész kabaré, egy vicc. Bár soha nem azonosultam senkivel, mégis tudom hogy egyes emberek mit miért tesznek. Fura látni a sok embert akik droidok módjára viselkednek úgy ahogy előírják a törvènyek. Egy mosoly mögött nincs más mint képmutatás a világ felé, belül pedig felfal a harag. Mókás.


A szerelem érzése számomra teljesen értelmetlen, nem tudom megérteni, elfogadni. Nem tudok közel engedni senkit, mert belehatol az intimszférámba mint egy rohadt vírus, felemésztene mint ahogy sokaknál látom mit tesz ez az érzés. A siránkozás látványa a szeretett ember elvesztése miatt, vicces. Akár meghalt, vagy elhagyta.


Bárhogy is játszunk, mindig ugyanaz lesz a vége.



2023. jan. 14. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazad van. Előre!
2023. jan. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

"de leszrom mit mondanak mások"

Ezek után van értelme bármit válaszolni? Úgyis leszarod. Tovább nem is olvasom.


Az élet értelme, hogy mit hozol ki belőle. Ha te semmit nem akarsz csak várni a halált, akkor hajrá. Mások értelmesebben is fel tudják használni azt a néhány évtizedet. Élményeket gyűjtenek, kapcsolatokat alakítanak ki, kiélvezik a lehetőségeiket vagy megpróbálnak elérni még többet, fejlődnek és motiváltak, vannak céljaik és megpróbálják megvalósítani őket. Elbuknak és felállnak, újrapróbálkoznak, csalódnak, tanulnak a hibáikból és megpróbálják legközelebb jobban csinálni. A végén úgyis mindenki meghal, csak épp van minőségbeli különbség aközött, hogy teszel-e érte hogy jobb legyen, vagy sem.

2023. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2.

Nagyon jól megfogalmaztad! 👏

2023. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért jobb negatívan leélni az életed(Ha már úgyis mindenki meghal), mint boldogan, vagy hogy elmondhasd; Igen is, na ezért megérte élni..(Bármi is ami pozitív töltetű dolog, de ott van.) Az emberek boldogok akarnak lenni, még ha sokmindennek nincs is értelme, de a hétköznapokat sokan pozitívan szeretnék átélni, nem stresszelni.


Te egy iszonyat negatív ember vagy. Ahogy írtad, valószínű téged a szüleid semmibe vesznek:”amíg az egyik gyereket ajnározzák, addig a másikról tudomást sem vesznek.”Lehet cseszegetnek is mindenhol. Szerintem állíts magadon.


Igen, nem mindenkinek jut ki a jóból, DE van mindenkinek esélye, hogy tegyen érte. Ha nem teszel, csak siránkozol itt, attól még nem lesz jobb. Ha nem akarsz változtatni TE MAGAD, sem fejben, sem fizikálisan, akkor ne várd, hogy holnap a Bahama szigeteken sütteted a hasadat az Dolce Vitaban…

2023. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 evimeri válasza:
100%

Szerintem veled nagy bajok vannak.

"Szereted látni mások, hogy szenvednek"

Kezeltesd magad, amíg nem késő.

2023. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd, vannak dolgok, amiben igazad van. Alapvetően akkor van értelme az életednek, ha valami maradandót tudsz létrehozni. Valamit, ami miután te elmúlsz, az nem múlik el. Ha nyoma marad. Nem kell ahhoz történelemkönyvbe bekerülni, ha valami olyat dolgot teszel, ami hasznos.
2023. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!