Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A svábok (sokan legalábbis)...

A svábok (sokan legalábbis) miért felejtették el a német nyelvet?

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem felejtették el.
2023. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A svábok nem felejtették el a német nyelvet.

Elfelejteni azt lehet, amit már egyszer megtanultál.

Ha a sváb öreganyám anyámat nem tanítja meg németül, akkor ő nem fog tudni németül. Nem elfelejtette, hanem meg sem tanulta. Én meg végképp nem.

2023. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó. Akkor úgy kérdezem, hogy miért beszélik egyre kevesebben közülük? (Nem minden sváb beszél németül).
2023. febr. 4. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Több száz éve élnek közöttünk. Elmagyarosodtak.
2023. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert volt 50 év amikor nem volt túl jó ha németül beszéltek. Egyik nagyszüleim svábok voltak, de anyám nem tanult meg svábul. Előtte csak nagyon ritkán beszéltek németül. Direkt hogy ne tanuljon meg, hogy ne legyen ebből később baja, hogy ő is sváb. Nem is tanult meg. Csak pár szót tud. Én is az iskolában tanultam németet. De az már nem sváb volt, az már a normál hochdeutsch.
2023. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!