Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valóban igaz e az, hogy a...

Valóban igaz e az, hogy a sorozatgyilkosok döntő többsége fehér férfi? Mitől, s miért lesz/lehet valaki sorozatgyilkos?

Figyelt kérdés
Egy amerikai filmben hallottam,hogy a sorozatgyilkosok zöme fehér férfi,bár ez egy kissé abszurdnak hat,mert ebből úgy néz ki a dolog,hogy nők,és ún színesbőrűek nem, vagy csak inkább kevésbé valószínűen lehetnek sorozatgyilkosok. Az is érdekelne, hogy mi miatt válhat valaki azzá,s hogy mi indítja be őket,mik lehetnek az alapkésztetéseik,hogy embereket,akár többnyire ártatlanokat tömegszériában meggyilkoljanak,mert én mint laikus nehezen tudom elképzelni azt,hogy valaki másnap felébred,s tervezetten elkezd gyilkolni,azaz,valaki "eldönti azt"hogy innentől kezdve sorozatgyilkos lesz.Nem lehetséges e az,hogy mint sok más mindenben,Hollywood ebben a témában is eltúloz,vagy lekicsinyel dolgokat,mindezt a krimi kedvéért?
2010. okt. 6. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Női sorozatgyilkosról még nem hallottam. Azt nem hiszem,hogy csak fehér férfi lehet az. Aki sorozatgyilkos,az általában aberrált személyiség. Ebben talál kielégülést a maga számára. A gyilkosságot aprólékosan megtervezi,hogy ne bukjon le. Van amikor ez sikerül is neki. Pl. soha nem derült ki,hogy ki volt valójában Hasfelmetsző Jack.
2010. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Hát Magyarországnak egy híres sorozatgyilkosa van, az is nő :) Báthory Erzsébet :)
2010. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Gyilkos Elmékben volt nem?:) Nagy rajongója vagyok a sorozatnak.

Amúgy szerintem ez nem hangzik úgy,mintha nők és feketék nem lehetnek sorozatgyilkosok,csak a statisztika alapján a legtöbbjük fehér férfi.

Amúgy ez a téma engem is érdekel,hogy mi visz rá valakit arra hogy gyilkoljon,tervezetten. Mert az más (nyilván semmivel sem jobb,és semmivel sem kevésbé elítélendő dolog) ha valaki hirtelen felindulásból megöl valakit. De félelmetesnek tartom,hogy vannak akik pontosan megtervezik a gyilkosságokat. Ezeknek az embereknek rendszerint valamiféle személyiségtorzulásuk van,gyakran fiatalkori sérelmek állnak a háttérben. Többnyire gyenge jellemek. Talán többször megalázták,és azzal hogy megöl ,megkínoz ártatlanokat,felsőbbrendűnek érzi ,magát. A sorozatgyilkosok többsége meg is erőszakolja az áldozatot,hajlamosabbak a szexuális bűncselekményekre.

A sorozatgyilkosoknál általában mindig van egy ismertetőjel.Ez lehet valamilyen tárgy,vagy azzal teszi magát felismerhetővé hogy egy adott rituálé szerint követi el a gyilkosságot. Valamint ezek a sorozatgyilkosok többnyire jól képzett,általában valamilyen magas beosztásban dolgoznak,éltanulók voltak az iskolában,a társadalom felé jól szituált,igényes ember képét mutatják,ezért nehéz őket elkapni.

Bocsi ha kicsit hosszú lett,de belelendültem a témába XD

2010. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Baracsi Attila.:Tisztelt XD! Azt hiszem a te válaszod volt a legkielégítőbb,bár a többi eddigi is.Azt hiszem nekem nem kell attól tartanom hogy azzá válhatok,mert bár (-különösen mostanában)el-elfog egy féle indulat,mely miatt sokszor úgy érzem,hogy gyilkolni tudnék,amit azért szerencsére jól kontrollálok.Sem jól képzett,sem magas beosztásban nem dolgozom,bár sok kamasz,s gyermekkori sérelmem van nekem-is,sok onnan visszamaradt,s-új frusztráció is kínoz,s depresszióval is sokat küszködök,s talán annyira gyenge jellem sem vagyok,mint állítólag a sorozatgyilkosok.Azért érdekelne,hogy Magyarországon vannak e ismert sorozatgyilkosok,s az,hogy ez a bűnözési forma adott eset(-ek)ben mennyire tartozhat hozzá egy nemzeti karakterhez,s hogy hogy a fenében lehet az,hogy a statisztikák szerint van az,hogy a sorozatgyilkosok zöme fehér férfi.
2010. okt. 11. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

A 90 %-uk a profilja szerint 20 és 35 év közötti fehér férfi, az átlagosnál nagyobb intelligenciával. Most megsértődhetnék, mert ez én (is) vagyok. :)

Ettől eltekintve viszont ez csak egy arány, semmi több. Ahhoz, hogy valakiből sorozatgyilkos váljék, nagyon komoly pszichés hatásnak kell érnie és (szerintem) egy belső hajlammal is kell rendelkeznie.A filmekkel ellentétben a valóságban szerencsére nem hemzsegnek a sorozatgyilkosok.

2012. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Faragó Ottó sorozatgyilkosok című könyvét tudnám egyébként ajánlani neked. Abban a híres magyar esetekről írnak, pl. Balogh Lajosról. És érdekes, de a legdurvább, gyomorforgatóbb gyilkosságokat nem is férfi, hanem két nő követte el, Anya és lánya. Fiatal, szép lányokat csaltak el magukhoz, ott végeztek velük, aljas indokból, ahogyan ma fogalmazni szoktak. Olyan az egész, mint egy rémregény, csak ez valóban megtörtént. De ha beírod a Gugliba a Jancsó Piroska nevet, akkor megtalálod.
2012. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!