Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha katalóniába akarok költözni...

Ha katalóniába akarok költözni, akkor kell tudnom a katalán nyelvet vagy elég a spanyol is?

Figyelt kérdés
Jelenleg B2es spanyol nyelvvizsgával rendelkezek és katalóniába szeretnék költözni. Mennyire kell ott tudni a katalán nyelvet ha szeretnék majd ott is eligazodni?

2023. márc. 19. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
A nagykövetség mit mondott?
2023. márc. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elegendő a spanyol nyelv ismerete. Helyben könnyű felvenni a katalán nyelvet is, mert sok a hasonlóság a spanyollal. A legtöbb emberrel tudsz kommunikálni spanyolul, de egyes munkahelyeknél elvárják, hogy beszélj katalánul.
2023. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló, tehát ha tudom a spanyol nyelvet és kiköltözök, utána pár hónap alatt meg is tudnám tanulni a katalán nyelvet?
2023. márc. 20. 07:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pár évig nem is tanultam, úgy is ragadt rám. Aztán egy munkámban sok információ csak katalánul volt meg, ezért erősen motivált voltam abban, hogy haladjak vele. Szerintem pár hónap alatt elég jó kommunikációs szintet el lehet érni, ha van már előtte egy spanyol tudásod.

Korábban láttam ingyenes kurzusokat is, ha jól emlékszem, a Generalitat indította ezeket, ingyen és rugalmas időpontokban, pl. hétvégenként. Ezekre is rá lehet keresni, hátha gyorsabbá teszi a tanulást.

2023. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Értik, de utálják a hivatalos nyelvet. Külföldiekkel akkor már inkább angolul beszélnek.
2023. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A katalán és a kasztíliai is hivatalos nyelv.

Vannak, ahol valóban nem akarnak katalánon kívűl más nyelven megszólalni, de ez nem olyan gyakori.

Nekem pl. az iskolából küldözgettek katalán értesítőket, illetve a szülői értekezleten volt hogy egyes szülők csak katalánul voltak hajlandók beszélni. Utána felszólaltam és bocsánatot kérve megkértem, hogy mondják el nekem is. Sokan voltak ugyanebben a helyzetben, mert vannak itt latin-amerikai szülők is.

Az előttem szóló lehet más tapasztalatokat szerzett, én inkább azt láttam, hogy angolul rossz a kiejtésük, inkább örülnek, hogy legalább a kasztíliait tudod, kedvesek szoktak lenni. Ha pl. a Generalitatot hívom, katalánul szólnak a telefonba, de mikor kasztíliait használok, ők is átkapcsolnak.

2023. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!