Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyesen kell átvenni a...

Személyesen kell átvenni a kipostázott személyi igazolványt ?

Figyelt kérdés

Újat csináltattam, van jogsim tehát a régit leadtam. Az mondta a hölgy a kormányablakban hogy kipostázzák az újat.

Személyesen kell átvennem vagy csak bedobják egy levélben ?



2023. márc. 28. 18:12
 1/9 BlackSword ***** válasza:
100%
Személyesen, vagy meghatalmazott (csak érvényes postai meghatalmás) (nem, a két tanús nem az) útján, vagy lakcímen helyettes átvevő (aki ugyanarra a lakcímre van bejelentve) útján
2023. márc. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 NTBS ***** válasza:
Személyesen kell àtvenni.
2023. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg személyesen neked kellene, de ajánlott levélként jön aminél tudjuk hogy valójában bárki átveheti. Nálunk fater vette át 2 sarokkal arrébb, mert ott találkozott a postással aki megállította és mondta neki hogy "Laci bácsi van ajánlott, vegye át, ne kelljen becsengetnem". :D
2023. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem tudom majd átvenni itthon mert tuti munkaidőben hozzák. De még nem kaptam cetlit hogy menjek be érte a postára.
2023. márc. 28. 22:33
 5/9 A kérdező kommentje:
Simán bedobták a posta ládába.
2023. márc. 29. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:

:D

Meg is kellene szüntetni....

már a törvényben sincs benne hogy köteles vagy magadnál tartani. Régen büntetett emiatt a rendőr, ma meg csak bemondod ki vagy és elfogadja

2023. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BlackSword ***** válasza:
48%
#6! Ezt remélem akkor is benyeled amikor a többszázezres csomagokat is bemondásra odadják a postán valaki másnak...
2023. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kifizeti, felőlem viheti :D
2023. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6: Benne van a törvényben, hogy köteles vagy legalább egy fényképes személyazonosító okmánnyal rendelkezni. Ez lehet jogsi vagy útlevél is, viszont akinek ez a kettő közül egy sincs, annak személyi kell. Anélkül mégis hogy intéznél el bármilyen hivatalos dolgot? Hogy nyitsz bankszámlát? Hogy kötsz bármilyen szolgáltatásra (telefon, internet, közüzemi) szerződést? Hogy vállalsz munkát? Szóba se állnak veled érvényes személyi nélkül.
2023. ápr. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!