Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell egy az egész...

Miért kell egy az egész életnek azon alapulnia, hogy az egyik megeszi a másikat? (szó szerint és átvitt értelemben is)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az állatokat. Imádom a macskákat, a kutyákat, de a többi állatot is aranyosnak tartom (pl. madarakat). Viszont folyton rossz érzésem van amiatt, hogy pl. ha macskát tartok, akkor nincs más választásom, mivel húst eszik, a tartásával egy csomó állat gyilkolását írom alá. Tudom, hogy a természetben is a vadászállatok megesznek más egyedeket, de bárcsak ne így lenne. Miért kell az egész életnek azon alapulnia, hogy az egyik megeszi a másikat? Ha belegondoltok, az emberek között is sokszor ez van: az erősebb "megeszi a másikat"... Van ilyen esetben (állattartás) helyes és helytelen döntés? Furán fog hangzani, de valahol bűntudatom van a leölt állatok miatt, ugyanakkor nem tudok mit kezdeni a helyzettel, nem adhatok zöldséget a macskának.

2023. ápr. 11. 08:17
 1/5 Lucifer-666 ***** válasza:

"nem tudok mit kezdeni a helyzettel, nem adhatok zöldséget a macskának."


Végre valaki, aki így sajnálja a zöldségeket...


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek..

2023. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vegyél neki tenyésztett húst.

Most már millió alatt van.

De a becsület többet ér, nem?

2023. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Tarts madarat és annak adhatsz magokat.
2023. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az élet, a magasabb faj, az erősebb megeszi a gyengébbet, az ember is megeszi a gyengébbet, azokat, akiket meg tud enni, tehenet, disznót, nyulat stb. , nincs ebben semmi rossz, ez az élet, így vagyunk teremtve, ezen nem kell felháborodni. Nem szeretem éppen ezért azt a kifogást, hogy állatot nem ölünk. De ölünk, ahogy ők is megölik egymást, mi is egy vagyunk a nagy világegyetem állatai között.Csak mi vagyunk a legfejlettebbek, mert még beszélni is tudunk.
2023. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha nem így lenne, nem létezne élet. Olvasd el az Önző Gén című könyvet. Magasabb rendű élet biztosan nem lenne, legfeljebb néhány baktérium. De kérdés, ha létezne is baktérium, az mit enne.

Minden élőlény élni, szaporodni akar (kényszerül, a génjei hatására), más élőlények rovására. Ez az élet, a szelekció hajtómotorja.

Ebből ered az emberek önzése is, ami nagy valószínűséggel az emberi faj pusztulásához fog vezetni. (háborúk, a Föld erőforrásainak kimerülése)

2023. máj. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!