Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Folyton ez a kérdés jár az...

Folyton ez a kérdés jár az agyamba Mi lenne ha?

Figyelt kérdés
Folyton ez jár az agyamba és rengeteget szorongok rajta,hogy mi lenne ha.Sokszor mióta beragadtam a komfortzónámba nem merek semerre mozdulni szinte a pénz lett a mumusom mindenre azt tudom felhozni,hogy azért nem csinálom vagy merem mert sok pénz kéne hozzá,így szépen megy is elfelé az életem és egy helyben toporgok az idő meg telik.Utóbbi időben sokat nézem ez ide meg oda utazgat külföldre meg van aki ugye ritkán de ha hallom,hogy megy ki az is olyan mintha mindig menne nem tudom irigy vagyok e vagy csak nem találom a helyem a célom és jön a mi lenne ha aztán meg de drága sok pénzbe kerül aztán a szorongás,hogy az idő meg telik.Sőt ha bele futok valami videóba vagy fórumokba ahol xy írja vagy mutatja milyen szép külföld meg milyen jó ott élni meg minden ezen is elkezdek szorongani,hogy mi lenne ha én is ott élnék vagy ha csak kinéznék aztán jön a de drága meg sok bátorság kell aztán meg elagyalok,hogy nem találom a célom ,nem tudok beilleszkedni a mai társadalomba,nem tudom hol érezném magam jól vagy egyáltalán xy helyen jól érezném e magam.Olyan mintha csak itt lebegnék ebbe a világba de nem idevaló lennék.Néha úgy érzem jobb lenne inkább meghalni mint szorongani állandóan valamin.

2023. ápr. 21. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Sokat lépnél előre, ha nagy bezárkózásodban megtanulnál helyesen írni.


Első körben a mondatokra tagolást, központozást ajánlom figyelmedbe.


Az ilyen szövegcunami ertelmezhetetlen, következésképp nincs mire válaszolni.

2023. ápr. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a te bajod ha nem tudod értelmezni. Nem okoskodást kértem.
2023. ápr. 22. 12:08
 3/6 anonim válasza:
78%
Szerintem nem te vagy az egyetlen ebben a helyzetben. Hagyj magadnak időt,hogy kialakuljon merre is van a te utad. A szorongás az időèrzèkelèsre is hatással van, közel sem úgy múlik az idő ahogy te azt fejben,szorongva megèled de hát ugye ez olyankor elèg relatív.
2023. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Írtad, nincs célod. Elveszett vagy lélekben, elmében.

Mások nézegetése pedig csak növeli a negativitásod, depressziód.


Önismereted padlón van.


Az önmegfelelés nincs helyén. Ezzel párhuzamosan pedig létre jöttek mellék tünetek, pl az általad említett szorongás.


Kezdjed azzal, hogy önkontrollal kerülöd a net azon részeit, ahol mások és életük vannak központban. Igen, a fb-ot, instát és társait is felejtsd el egy ideig.


Max messenger-t használod pl fb-tól.


Tanuld meg önmagadat értékelni, elfogadni és fedezd fel előnyeid, hátrányaid, jó és rossz dolgaid, miket szeretsz/imádsz s miket nem, mik mennek neked, mik nem.


Elemezd önmagad, majd pedig a nem tetsző dolgokon elmélkedj, hogyan változtass rajtuk, akár az előnyös oldalad tulajdonságaival, képességeivel.


Ezek a folyamatok az önismerettől a karrierig mindenre kihatnak, főleg ha okosan, kreatívan oldod meg problémáidat vagy dolgozod fel azokat.


Igaz, nem egyszerű, de ha egyszerű lenne senkinek semmi gondja nem lenne.


A fejben gondolkodás mellett kellenek a tettek, hogy haladhass is az életben.


Tudatosítsd magadban:

Mindenki a saját tempójában halad az életében.


Te tested, te elméd és cselekedeteid. Te életed, te tudsz változtatni.


Annak semmi értelme, hogy leülsz a kanapéra, befekszel ágyba és önostorozva mások életét nézed akár több órán át pörgetve a netet.


Kérdés, ami eszedbe jusson ilyenkor:

"Jobb lesz nekem attól, hogy velük foglalkozok?"


Nem.


Az énidődet emészted fel s tojod le.


Ezek nézegetése helyett iktass be hobbit, sportot, akármit, ami kikapcsol vagy csak nyugalmat biztosít saját dolgaid átgondolására, átszervezésére.


Nekem ilyenek pl bicózás, fotózás, rajz.


Akartam bicót, de egyből olyat akartam, ami nem olcsó.

Aztán kezdetben lomisoktól vettem 5 ezerért egy gagyit.

Nem tetszett, de tekerni jó volt vele este. (Este megyek naponta bicózni, amikor nincs senki és csend, béke van a gondolataim társaságában.)


Fotózás pedig egy használt telefontól indult.

Apránként pedig összehoztam a jelenlegi felszerelést.


Az önismeret folyamatos kibontakoztatása alatt kisebb célokat kerestem vagy kreáltam, ahogy haladtam nemcsak erősebb lettem, de nyitottabb is és több lehetőség, ötlet nyílt meg előttem.

Munkám is vacak volt kezdetben, próbálkoztam, váltogattam, még ha nem is volt egyszerű. Mellettük pedig online-n összekapartam egy olyan tudást önerőből, amikkel lehet mit alkotni, kreálni, megalapozni.


Ezekkel pedig leváltam fokozatosan az alkalmazotti munkákból, ahol nem volt komfortos számomra, sőt durva szorongással teli volt.


Szenzoros érzékenységgel, meg még 2 dologgal diagnosztizáltak huszonéves korszakom végén.


Rengeteget segített pl a zajvédő füles. Lélekben is.


Mindig éreztem, hogy érzékenyebb vagyok zajokra, napfényre, tapintásom stb.


Sok olyan dologra jöttem rá, amik ha máig rejtve maradtak volna, valószínű az öngyilkosok létszámát gyarapítottam volna.


A legkisebb megmozdulásaid tetted is fontosak, főleg hogy elkezdj változni és komfortosan éld életed boldogságban.


Amikor szorongsz vagy kellemetlenül érzed magad csak vonulj el, ahogy adódik.

Keress válaszokat, okokat az érzéseidre, dolgaidra, majd megoldásomat vagy ha úgy vagy, csak élvezz valamit.


Kellemes meleg fürdő, zene, kimozdulás pl jómagam erdőt, tópartot szeretem. Régen kisétáltam 12km-t, majd ugye gagyi bicóval kezdtem kitekerni.


Az elmúlt pár napban pedig fotóhelyszínt keresgettem egy barátommal, megpusztulunk az izomláztól, ám élveztük minden pillanatát. (0 értelmes fotó jött össze, úgyhogy következő alkalommal komolyabbak leszünk. Talán.)


Van egy hely jó mélyen bent, ahova szeretek kiterülni és csak pihenni vagy elmélkedni.


Kellenek ezek a pillanatok. A stressz és szorongás olyan szintjét soha ne tapasztald meg, amikor már pszichés gyulladások, lebénulások érik a testedet.

S csak remélem, hogy jobban leszel.


Ha változol is jobb irányba, ezeket vagy hasonló dolgokat érdemes a továbbiakban is az életünk részeként megtartani.


Ha csak irományom 1 mondata is, de segít neked, már annak is örülök!

Mielőbbi jobbulást!

2023. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Alakíts ki saját kis világot, persze egészséges szinten és éld, építsd a magad életét.

Ismerkedj, keress olyan embereket, akikkel sok közös dolgotok van, ahhoz viszont ismerd meg magadat, hogy a pozitív dolgok kössenek össze másokkal, ne a negatív.


Merj a saját tempódban saját életet kialakítani.

2023. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen kirakatbohócokat fészen beraktam távoli ismerősökbe, mást nem használok. Szép tiszta a hírfolyamom, tele zenével meg sörfőzéssel :)
2023. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!