Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz az,hogy hollandiában...

Igaz az,hogy hollandiában minden olcsóbb?

Figyelt kérdés
Most tekintsünk el az itthoni kereset meg a kintit kereset különbségétől én csak arra vagyok kíváncsi,hogy átszámolva olcsóbbak e a dolgok.Van egy ismerősöm aki pár hónapja vendég munkán kint dolgozik hollandiában ő azt mondja minden olcsóbb mint magyarországon azt mondja biciklik is olcsók az autók is pláne a használta autók.A biciklik több százezerrel is az autók akár millióval is olcsóbbak.Mondjuk az fura,hogy a laptopját meg itthon velem vetette meg csak ha kint olcsóbb miért nem odakint vette meg.

2023. máj. 22. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, látod!
2023. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy mondanám, hogy a magyar árak nagyon közelítenek a holland árakhoz (ugyanazokat az áruházláncokat tekintve), de egyes élelmiszerek, pl. tejtermékek, zöldségek, alkoholos italok közül van, ami olcsóbb (és jobb minőségű), de ez az aktuális euró-forint árfolyamtól is függ. Néhány műszaki cikk, minél drágább termékkategória, annál kedvezőbb a holland ár - valószínűleg a magyar áfa és az extra adók miatt. Laptopot én is Magyarországról hoztam, a magyar kiosztású billentyűzet miatt (munkához kell)
2023. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden nem olcsóbb, de arányosan az élelmiszerek és a gyakran használt cuccok olcsóbbak. Németország egyébként olcsóbb, mint Hollandia.
2023. máj. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban élek, és rendszeresen hasonlítgatjuk össze az árakat a magyarországi ismerősökkel.

Az élelmiszerek például már számottevően olcsóbbak itt, ráadásul a minőség is jobb. A szolgáltatások árai viszont itt jóval magasabbak, szóval a minden olcsóbb az nem igaz.

2023. máj. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk az fura,hogy a laptopját meg itthon velem vetette meg csak ha kint olcsóbb miért nem odakint vette meg.


hát talán Hollandiában nem sok magyar billentyúzetkiosztással lehet találkozni, ez lehet az ok...

Egyébként meg, lassan Svájcban is olcsóbb lesz minden a szolgáltatások kivételével...

Albán bérek svájci árak, kinek mit intézett a kormánya... Előre az újabb 3/4-ért

2023. máj. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5/


Na de ha kint vesz egy angol kiosztású billentyűzetes laptopot nem nehéz megtanulni azzal magyarul írni.Én itthon élek magyarországon mégis angol billentyűzetet használok.

2023. máj. 23. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, ne vedd bántásnak, de a kutyát nem érdekli, hogy te mit használsz. Én például Németországban angol kiosztású billentyűzeten gépelek épp magyarul, de ettől még lehet valakinek igénye a magyar kiosztásra.
2023. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7/


Jó,mondjuk igazad van ez az ismerősöm aki kint van vendégmunkásként csak 8 osztálya ha megvan szóval gondolom az angol billentyűzet ezért se lenne jó neki.

2023. máj. 23. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!