Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pizza vagy hamburger?

Pizza vagy hamburger?

Figyelt kérdés
Nekem egyértelműen hamburger. Nem az sz*r, amit a mekiben adnak sajtburger néven, hanem az igazi, házi, hamburger.
2023. máj. 23. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pizza.
2023. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hambit és egy pizzát szoktam magamnak rendelni. Mondom majd megeszem a felét-felét és reggelre is marad (imádom a hideg pizzát). Aztán általában nem marad reggelre :DD
2023. máj. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 qkker1 ***** válasza:
Mikor melyikhez van kedvem, most éppen pizzát vacsorázunk.
2023. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:
63%

Szubjektív szempontok alapján: pizza.


Objektív szempontok alapján is a pizza. A hamburger hagyományosan mégiscsak egy húspogácsa egy zsemleszerű péksüteményben, erősen ajánlott hozzávalóként sajttal, zöldségekkel és valamilyen szósszal. Nagyon nem lehet ezen mit variálni. Nyilván vannak óriási minőségi különbségek, vagy az ízvilágot nagyban befolyásolja pl. a szósz, de kevésbé variábilis étel. A pizza meg alapvetően inkább egy forma, egy a feltétekkel egybesütött tészta, amire viszont nagyon nagy halmazból lehet feltéteket összeállítani. A pizza inkább a szendvics műfajával versenyzik, aminek csak az egyik „alfaja” a hamburger. Egy margarita teljesen más, mint egy mexikói pizza, egy diavolo teljesen más, mint egy bolognai szószos pizza, egy tenger gyümölcsei pizza meg teljesen más, mint egy spenótos. De – bár itt egy olasz már infarktust kapna – a pizza műfajába akár belefér egy nutellás–banános pizza, de egyszer ettem már rántott húsos pizzát is. Ízlés dolga persze, de tulajdonképpen a pizzára kvázi bármit rá lehet tenni, ami ehető, akár a hamburger összetevőit is.

2023. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Saját készítésű pizza.
2023. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Pedig a mekis hamburger az igazi, az eredeti.
2023. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hamburger.
2023. jún. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!