Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » PayPalon keresztül át lehet...

PayPalon keresztül át lehet verni az embereket?

Figyelt kérdés
Csináltam egy instagrammot pár napja, ahova pár rajzomról készült képet töltöttem fel. Írt egy az egyesült királyságban élő nő, hogy szeretne tőlem egy festményt, megbeszéltük, hogy mit szeretne és én igazából csak az anyagköltséget szerettem volna elkérni cserébe, de ő magától írta, hogy 300dollárt tudna érte felajánlani. Ez furcsa volt, általában megkérdezni szokás, hogy mennyiért dolgozik az adott művész...meg nem értem, hogy miért dollárban írta, ha az egyesült királyságban él. Megkérdezte, hogy tudna-e paypalon keresztül fizetni, mondtam, hogy nekem az nincs jobb lenne a banki átutalás, majd írta, hogy neki egyszerűbb lenne a paypal. Még a linket is elküldte a paypal oldaláról, hogy hogyan tudok regisztrálni(az nem kamu link volt, tényleg a paypal regisztrációs oldala). Átverni akar szerintetek? Nem értek a paypalhoz, csak kissé fura. Ha meg csak át akar verni akkor nem akarok nekiállni egy festménynek feleslegesen.

2023. máj. 29. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen szolgáltatón keresztül át tudnak verni, mert nem csak az számít hol történik. Az ilyen csalók azt akarják elérni hogy végül te fizess ki valamilyen járulékos (általában szállítási, biztosítási) költséget még előttük, és ha te elküldöd a pénzt akkor utána le is lépnek.

Előleg nélkül senkinek ne állj le dolgozni, mert ez legalább biztosíték tud lenni hogy komolyan érdeklődik valaki és a végére nem gondolja meg magát, miután te ki tudja hány munkaórát öltél bele. Ha pedig meggondolja mégis magát, akkor ugrik az előleg, azt megtartod.

2023. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miután elküldte a linket, megkérdezte, hogy nekiálltam-e megcsinálni a profilt, gondolom azért mert már küldeni akart volna pénzt, de azt mondtam, hogy előbb még utána nézek és holnap írok csak neki.
2023. máj. 29. 17:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindaddig amíg csak mondják és ígérik, de nem történik semmi, benne van az átverés esélye. Sokféle mesével szoktak próbálkozni hogy épp miért nem ment át végül a fizetés, és tőled is kérnek a másik irányba valamilyen fizetést, mert pl. visszatartja egy szolgáltató a tranzakciót amit megfizetésre nem kerül valamilyen díj. Van, ahol még valamilyen számlát is hamisítanak és elküldenek neked, ahol a szolgáltató állítólagos számlája a csalóé.

Egyáltalán nem reális hogy egy pár napos magyar insta fiókra rögtön lenne külföldi érdeklődő aki azonnal és kérdezés nélkül fizet. Ilyen nincs, és 100 ilyen esetből 101-szer átverés van. Valaki meghirdet bármilyen terméket vagy szolgáltatást, és minden valós érdeklődőre jut 3-szor annyi csaló, akik automatizált botokkal azonnal írnak is neked.


A helyedben bekérnék 20% előleget, és ha bármi arra utal hogy neked fizetni kellene akár csak egy kis jelképes összeget is, akkor tiltás. És óvatosan a linkekkel is, nehogy adathalász legyen az egyik.

2023. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pont ezért nem is értettem, hát pár napos csak az oldal, 6képem van csak fent...

De annyira meggyőzően mondja, hogy szeretné ha tényleg szép lenne meg minden, hogy így kissé elbizonytalanodtam. 400+követője van (privát profil) ezért egész igazinak is tűnik. De elég átverés szagú.

2023. máj. 29. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ááh, biztos nem akar átverni. XD
2023. máj. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, hogyan működik a paypal így már értem :D azt hittem paypalon keresztül húznának le valahogyan, de már tudom, hogy csak kamuüzenettel jönne(csak már le is tiltottam ígx nem tudok ilyet kapni). Tök jó eddig mindenki ingyen festményt szeretett volna, most meg valaki átverne😅


(A rendelés az elején azért nem lepett meg, mert amúgy már volt "hírnevem" csak másik profilon, ami már nincs meg).

2023. máj. 29. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!