Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szoc ápoló, gondozó itthon?

Szoc ápoló, gondozó itthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Megeri dolgozni szoc apolokent/gondozokent Mao-n? Milyenek az emberek, akikkel foglalkozni kell? Mennyi a a fizetesuk videki viszonylatban?


Multhet szerdan jottem haza UK-bol es gondolkodok, hogy bekoltozok Debrecenben ahol tanulnam a, kepzest es dolgoznek benne. Mas egyaltalan nem vonzz,ha valaki ajanlana valami mast. Embereken segiteni nemes dolog szerintem.



2023. jún. 1. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2023. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, milliomos nem leszel belőle, ebben biztos lehetsz.

Itt több pozícióba is keresnek embert Debrecenben:

[link]

Sok sikert!

2023. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Uk-ból nagy butaság volt haza menni !

Hacsak nem tetted le az állampolgárságot!

Én sosem mennék vissza Magyarországra!

Amúgy ha vannak jó papírjaid innen a Uk -ból , akkor magánvállalkozóként jól lehet keresni a szakmával.

Én itt kint vagyok gondozó és csinálom a sulikat .

2023. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Dolgoztam mindkét országban ebben a pozítcióban.


Angliában az a jellemző, hogy a gondozottak jogai sokkal inkább szem előtt vannak tartva, de a gondozó feláldozható. Nagy mennyiségű papírmunka, rengeteg protokoll, ilyen-olyan terápia, étrend stb.


Ami Magyarországon van, az ehhez képest, meg amúgy is kriminális sokszor.

Itt a gondozó és a gondozott is le van sz@rva, vegetálás van.


Az otthonokban az arányok nagyon rosszak, 5-8 rezidensre jut egy fő. Incidens napló nincs, a gondozók 90% semmilyen tréningen nem vett részt, pl hogyan emeld, epilepszia vagy nyelési nehézség vagy elsősegélyhez senkinek nincs semmi képesítése. Pl volt olyan, aki az epilepsziás roham esetén rezidens arcát paskolta meg hamgosan beszélt vele (ennek semmi értelme nincs).


Mindenki ugyanazt a kaját kapja (olcsót), qki nem tud rágni, annak le van turmixolva minden, spagetti, borsófőzelék, paprikás krumpli...

Foglalkoztatás minimális (azaz tévét néznek, vagy esetleg elmennek sétálni).

Általában hiány van mindenből, van, hogy rossz méretű pelenkát kell rájuk adni, és vizezik a szappant.


A gondozók eg része ráadásul kiskorú, de ettől még simán lehet az éjszakás nővér a 16 éves...egyedül.

Ja és általában a gondozók fele be sincs jelentve, nem kérnek se erkölcsi bizonyítványt, se érettségit. Szóval gondolhatod milyen arcok vannak. Láttam mindent, lopást, gyógyszerek elemelését, fizikai abúzust is. A hozzátartozók és képviselők is tragikusak sokszor, csomó fogyatékos maga is enyhe fogyatékosok gyereke, vagy vérfertőzésből született, esetleg a rokona futtatja őket, de az állami védőrendszer nem tesz semmit mert nagykorú.


Persze, van pár normális gondozó és hozzátartozó, aki próbál javítani a helyzeten, de egy-két fecske nem csinál nyarat.


Szóval ja, nekem nincs jó tapasztalat vele, de lehet te találsz olyat, ami privát és nem ennyire nyomor. De az átlag az sajnos ez.

2023. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom
2023. jún. 2. 21:36
 6/10 A kérdező kommentje:
A reszletes valaszodat
2023. jún. 2. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Bocsi ha lehangoló volt.
2023. jún. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az volt valamennyire, de jobb leirni a valos helyzetet, nem ferditeni vagy barmi.
2023. jún. 3. 12:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindez Pest megye volt, kb 8 éve (nem gondolom, hogy azóta javult a helyzet), konkrétabbat nem szeretnék írni személyi jogok miatt.
2023. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Johetnek meg valaszok
2023. jún. 7. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!