Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lett Pest Budából Budapest?

Miért lett Pest Budából Budapest?

Figyelt kérdés
2023. jún. 4. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán gyorsabb kimondani

Talán térképen éppen ebben a sorrendben vannak, sokan összeolvasták és ezért eleve így hívták a hivatalos átnevezés előtt is

Vagy mert Óbuda is külön település volt, és Budát előrevéve akarták kiemelni, hogy ebben bizony két buda is van

Ezek csak elméletek, csak leírtam, szerintem mi okozhatta, persze valószínűleg nagyon rossz irányban keresgélek :D

2023. jún. 5. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2023. jún. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Soha nem volt Pest Buda.
2023. jún. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Pest, Buda és Óbuda egyesítésekor éppen azt a korszakot élte a magyar kultúra, amikor éppen a nyelvújítás folyt nagy üzemben és így látták egyszerűbbnek megalkotni az egyesített város nevét.
2023. jún. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%
4. Praktikus oka volt, nem nyelvújítási. A Honderű és egyéb ötletek azok lettek volna. A 2. linkben is olvasható, hogy a térképre írva pont fordítva lenne a név. Budai részen lenne Pest, Pest felett Buda.
2023. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!