Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az ugyan azt jelenti hogy...

Az ugyan azt jelenti hogy szociális szorongás és introvertált ?

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A szociális szorongás nem feltétele az introvertáltságnak, vice versa.
2023. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mi az a szociális szorongás?(a kérdező szerint)
2023. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem, a kettő nem ugyanaz. Szociális szorongó lehet extrovertált is. Voltam intro társaságban többször is (próbáltam leküzdeni a szorongásom) és rajtam kívül senki sem szorongott.


Egy intro szociális szorongással

2023. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
3# Miben nyilvánult meg a szorongásod? Én inkább extrovertált társaságban voltam. Ha ismerem őket nem szorongok, de pl előadás tartásakor néha hang megremegésem,szaporább szívverésem szokott lenni. Eléggé zárkózott vagyok.
2023. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nekem mindig is nehéz volt komunikálni utálok nagy közösségben lenni egyszerűen nem tudok mit mondani csak csendben vagyok végig .Ha látok embereket inkább elkerülöm őket es még túkgondolok is mindent de tavaly előtt kollegiumba jöttem középsuliba és magamra erőltettem az extrovertáltságot de hülyeségeket hordtam össze nagyon gáz volt mire jobban megismertem őket már jobban elengedtem magam es nem beszéltem túl sokat de legalább tudtam velük normálisan komunikálni és most hogy ők elmentek új szobatársakat fogok kapni és már nyár elejétől rámjött ez miatt szorongás idegeskedés nagyon félek nekem nem mindegy kiket kapok nem tudok jól kijönni sok emberrel de amúgy otthon meg teljesen más vagyok
2023. jún. 26. 10:49
 6/11 anonim válasza:
5# én is ilyen vagyok 😵. Otthon mindenkivel beszélsz? Én még otthon sem, csak akkor ha kérdeznek. Ne szorongj, szerintem elfogadnak majd. Én is túlgondolom a dolgokat, nem szeretnek, meg ehhez hasonlók, pedig a legtöbb esetben nem így van.
2023. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
5# Pszichiáter nem meghatározott szorongást állapított meg, pszichológusnál nem voltam még, és te? F30
2023. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 sokszor inkább elvonulok a szobámba de azért nem zárkózom el teljesen van hogy megosztok velük dolgokat veluk csak az a baj hogy mind extrovertált és nem értik meg hogy én más vagyok mindig mondják mennyek bulizni vagy többet beszéljek de nem ertik meg hogy ez nem az én világom nálad is így van ?
2023. jún. 26. 13:11
 9/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Leginkább akkor szorongok én is, amikor még nem ismerem az embereket. Utána fokozatosan enyhül a dolog úgy 2-3.találkozás után, de addig étvágytalanság, hányinger, magas pulzus, találkozás előtt alvásproblémák jelentkeznek általában. Fokozatosan ezek a tünetek megszűnnek, viszont megnyílni utána se igazán tudok, kérdezni szinte egyáltalán nem kérdezek (önbizalomhiány, nem tudom mit kérdezzek stb.),a beszélgetést nem tudom sokáig fenntartani. Ezen kívül a telefonhívásokra összeszorul a gyomrom, sokszor nem is veszem fel ha hívnak, én se hívok senkit. Még közeli barátot sem. Bemutatkozás a halálom. Kb.ezek a legjellemzőbb dolgok nálam.

2023. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jah, még annyi, szintén 3-as, hogy emellett ugye intro is vagyok, szóval az esetek nagy részében nem is igazán vágyom társaságra. Az összes hobbim olyan, amit az ember önmaga csinál, szóval nagyrészt, az esetek 80%-ban nagyon jól elvagyok. Viszont van az a 20% amikor jó lenne társaság néhány megértő emberrel, ilyenkor elég rossz, hogy a szorongás gátol ebben.
2023. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!