Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Tifani cigányos név?

A Tifani cigányos név?

Figyelt kérdés

Kérlek ne kanyarodjunk el a témától, nem a romákkal való viszonyotokra és kapcsolataitokra vagyok kíváncsi, hanem hogy erről a névről mi jut eszetekbe.

Ha vigasztal, én is roma vagyok, és nem szeretnék cigányos nevet adni a kislányomnak.


2009. jan. 2. 11:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
szerintem nem cigányos
2009. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Ki kell hogy ábrándítsalak, az.:( Érdekes egyébként, hogy a cigányok szeretnek ilyen neveket adni a gyereküknek.:) Szerinted miért van ez?

Ha nem szeretnél cigányos nevet adni neki, akkor válassz vmi hagyományosabbat. Mondjuk a Fanni kicsit hasonlít a Tifanihoz. Van nagyon sok szép név még (én pl. a Tímeát, Krisztinát, Viktóriát szeretem).

De ha Te ehhez ragaszkodsz akkor csak mert cigányos ne mondj le róla. Esetleg adj neki két keresztnevet.:D Egy "normálisat" meg a Tifanit.:)

2009. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%
egyáltalán nem cigányos, csak idiótán hangzik meg írásban is gagyi, olyan amin röhögni fognak, ha meghallják, milyen neve van és bántani fogja a gyereked. ha szép nevet akarsz neki adni, kanyarodj el a normális nevekhez: pl.: hajnalka, virág, noémi stb
2009. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
67%

Igen, nekem teljesen cigány név ugrik be. Aki ilyen nevet ad a lányának, 96 százalékos eséllyel cigány, a maradék négy meg csak simán megzakkant.

Amúgy örülök, hogy nem akarsz adni cigányos nevet a lányodnak, nem értem, mi jó abba, ha egy bűnronda cigány lányt pl. dzsenifernek hívnak(csak egy személyes példát mondtam) mikor lehetne normális neve és legalább nem hívná fel magára a figyelmet.

2009. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Csak itthon cigányos, de nagyon.
2009. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nekem a Tifaniról egyből az ugrik be, hogy cigányos név, pedig ha pl. könyvben olvasom, és angolul van leírva, hogy Tiffany, akkor nem ez jut eszembe. De ennek van magyar megfelelője, a Stefánia. Igaz az is, hogy nekem a Tiffany és a Stefánia sem tetszik, mert szerintem olyan vénkisasszonyos. Meg én nem igazán adnék a gyerekmnek olyan nevet, amit máshogy kell leírni magyarul, mint eredetileg. Egy névvel tennék kivételt, és az az Emili, az még így se béna (szerintem), de én inkább maradok annál, hogy Kendra, azt nem kell magyarosítani a leírásnál. Én is szeretem amúgy a különleges neveket, csak szerintem némelyik leírva nagyon hülyén néz ki.
2009. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Valoban otthon lehet cigànyos beütésü,itt külföldön viszont nagyon szép név!

Én magam is roma vagyok:)

És kislànyt vàrok...

Hàt ezerszer adnék Tifani nevet a lànyomnak,mint Dzseniffert,vagy Dzsesszikàt!

Egyébként vannak tényleg nagyon szép különleges nevek még,mint pl.Amira,Jàzmin,stb.

Ird be a google.ba,hogy névtàr,vagy keresztnevek,ott kiadja az összeset,lehet még szebb névre bukkansz!

2009. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem röhejes és gagyi. Mint az összes többi ilyen brazil szappanoperából meg egyéb sorozatból vett név. Igazából csak ott lehet összekapcsolni a romákkal, hogy én még nem romától nem hallottam olyat, hogy így hívta volna a gyerekét, viszont ahol én lakom ott a cigányság hemzseg a tifaniktól, eszmeraldáktól, melodiktól. Ezek biztosan szép nevek, a maguk hazájában, de nem nálunk. Ez teszi röhejessé. Neked hogy tetszik a Kolompár Pamela? Ahol én lakom, ott most született egy ilyen nevű roma kislány. Gyönyörű mi?
2009. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
22%

Lol, Kolompár Pamela :D :D

Milyen nagy a cigány fantázia :P Most már csak dolgozni kéne elmenni nekik, nem hülyébbnél hülyébb neveket kitalálni..

2009. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Országunkban ez a név valóban inkább a roma származásúak között terjedt el. Azt javaslom, keress inkább hétköznapibb nevet a kislányodnak, ha nem szeretnéd, hogy rosszul ítéljék meg (pl. én egy pénzintézet behajtási osztályán dolgozom, és gondolhatod, amikor Lakatos Dzsenifert hívjuk, már előre tudjuk, hogy itt lesz GYÁ, meg DIKK, de pl. ha Lakatos Viktóriát hívjuk, fel sem merül a származása).
2009. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!