Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez hogyan van? A többi lent...

Ez hogyan van? A többi lent ez egy találóskérdés :D

Figyelt kérdés

3 egyetemista meglát egy órát a kirakatban 30 forintért (fejenként 10 forint) és megbeszélik, hogy megveszik. Az órás eladja nekik és nevet a markába, mert átvágta őket, mert csak 25 forint az óra. Az inast elküldi 5 forinttal, hogy adja vissza a pénzt. Az inas zsebre rak 2 forintot, mert ugyebár az 5 nem osztható 3-mal. Így az egyetemisták visszakaptak 1 forintot így 9 forintért (fejenként) vették az órát. Tehát 9x3=27. Az inasnál 2 forint van az 27+2=29. De mondja meg nekem valaki hol van 1 forint?



egy barátnőmmel ezen gondolkozunk aki tudja írjon :D

de írd azt is le hogy hogy jutottál a megoldáshoz :D


2010. nov. 30. 21:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


Ugye 27 forintot fizettek összesen, ebből 25 van az órásnál, 2 az inasnál + 3 forintot visszakaptak.

27+3=30

Pofonegyszerű ;D

12/L

2011. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Bocs, először rosszul írtam, vagyis félreérthető. Tehát először fizettek 30-at, az órás odaadott 5-öt az inasnak, tehát az órásnál maradt 25, inas megtartott kettőt, háromat visszaadott.

Tehát 27 forintot fizettek, ha azt is beleszámoljuk amit az inas elvett. És ezt nem kell még egyszer hozzáadni, hanem azt, amennyit visszakaptak.

Remélem érthető.

2011. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!