Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 éves Fiú vagyok,175 cm, és...

16 éves Fiú vagyok,175 cm, és dohányzok, ha most leszokok, akkor még nőhetek?

Figyelt kérdés
Már régóta cigizek, de ha leszokok, akk ha nőhetek, kb mennyit?? A családba faterom felől, a férfiak magasak.
2010. dec. 9. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
mert ha nem, akkor nem szoksz le?
2010. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De, csak érdekel, mert ha igen, akk ez nagyobb elszántságot ad.
2010. dec. 9. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nőni fogsz még, igen, de ne csak ezért hagyd abba a dohányzást...
2010. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De akk ha leszokok, akk nagyobb az esélye??
2010. dec. 9. 17:20
 5/9 anonim válasza:
Ja.
2010. dec. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem vizsgálták hogy a dohányzás mennyivel csökkenti a "várható" magasságát az embernek, tehát nem tudunk neked számokat mondani.


Hozzátartozik, hogy olyanról sem tudok, hogy a dohányzás gátolná a növekedést... Azt szokás mondani, hogy nem egészséges (hiszen a suliban ezt verik a fejünkbe - és tényleg a kátrány nem jó a tüdőnek), de a növekedéssel kapcsolatban nincs információm hogy van-e tudományosan igazolt összefüggés pl a láncdohányzás és a növekedés között. Persze ha már a cigi miatt nem jut pénzed kajára, akkor van kapcsolat :D

2010. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van alapja, kedves utolsó. Gátolja a növekedést, ugyanis a fiatal korban elkezdődő dohányzást, pusztítva a sejteke. És a szervezet, ahelyett hogy a növekedési hormonokkal, illetve a fejlődéssel foglalkozna, sajnos a sejtpusztulások megakadályozására törekszik. ...

Így ha abba hagyod, még beindulhat 16 évesen..

2010. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

13:58, egy ilyen állítás önmagában semmit sem ér amit írtál.

Ha mellékelsz 1-2 tudományos kutatásra referenciát, akkor tudunk hinni neked. Egyébként csak a saját eszed alapján mondtál valami logikusnak tűnőt... (Nem vitatom, hogy igaznak hangzik amit mondasz, de attól kamu is lehet.)


Nem kötekedni akarok, de én is mondhatom a következő: a nikotin serkenti az agyalapi mirigy működését, így a GH kibocsátást, ami hatására a máj több IGF-1 hormont termel, de a nikotin lekapcsolja a pozitív visszacsatolást az agyalapi mirigy felé, ami miatt nem szabályozza vissza az IGF-1 termelést, ezért megnövekszik a vérben az IGF-1 szint, ami pedig a csontok erőteljesebb növekedését eredményezi, illetve további anabolikus hatásokkal is bír..."


Na, mekkora súlya van a válaszomnak? Amíg nem írom hozzá hogy milyen kutatási eredmény alapján mondom ezt, addig csak elmélkedés az egész.

2010. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg azért gátolja a cigi a növekedést, mert a fontos tápanyagok,vitaminok amik a csontépítéshez szükségesek (Ca, Mg, foszfor...) a cigi lecsökkenti, nem tud beépülni.
2011. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!