Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanfolyamok munkanélkülin. Ki...

Tanfolyamok munkanélkülin. Ki hogyan értesült?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt állítja, hogy mikor betöltötte a 18. évét, elment a munkanélkülire, ott pedig föliratkozott, egy műkörmös tanfolyamra, aminek a hossza 4 hónap volt. Minden egyes hónap végén kapott 34-40 ezer forintot, azért mert végezte a tanfolyamot. Számomra ez hihetetlen. Eddig azt hittem a munkanélküli abban segít, hogy ne kelljen fizetnünk a tanfolyamért, nem még plusz pénzt is ad. Hogy van ez?
2011. jan. 17. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, ha pl valamilyen pályázati pénzből valósul meg a tanfolyam.

meg egyebek is vannak, nem vagyok most képben, utána kell járni, de túl sok jó lehetőség nincs, azért ne éld bele magad.

Az is jellemző, hogy a hivatal nem szól, ha van ilyen, neked kell figyelni legtöbbször úgy lehet bejutni ilyenekre.

2011. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja, a www.afsz.hu oldalt böngészd át elsőre szerintem.
2011. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok tanfolyamra menni. Van munkám. Csak kíváncsi voltam/vagyok.
2011. jan. 17. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elmész egy tanfolyamra, a minimálbért kapod meg, amíg jársz a tanfolyamra és elvégzed.Ha nem bírod elvégezni/nem jársz be órákra, akkor vissza kell fizetni a pénzt.
2011. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ezekre a tanfolyamokra, mikor, és hol lehet jelentkezni? Mit kell mondani? Milyen tanfolyamok vannak? Egyébként Pesti vagyok.
2011. febr. 6. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!