Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkatársaim mindig lealázna...

A munkatársaim mindig lealáznak. mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

minden egyes napot ugy viselek el hogy gúnyt üznek belölem és együtt röhögnek rajtam, de olyan dolgokon amiket nem is én basztam el, hanem egyiköjük és pont az elkezd vele piszkálni hogy én voltam a többi meg együtt röhög vele, és ez már minden napos. hogy lebénáznak, lealáznak folyamatosan, bármit csinálok az rosz, kigunyolnák másnap meg ők is ugy csinálják és akkr mondom nekik hogy tegnap pont ezért basztál le, és akkor meg te ilyen jót csináltál? ugyanmár.


és ez mindennapos és már nembirom tudom hogy azért csinálják mert látják hogy nemtudok kiállni magamért és ez vicces nekik, de azt nem is fogom tudni soha, arra is gondoltam hogy zenét hallgatok és akkor nem hallom amit mondanak, de akkor azt sem hallanám amit a fönököm mond, az baj lenne.és ha nem szolnék hozzájuk? szerintetek mi a megoldás? mert a melot szeretem és nem szeretnék válltani de lehet csak az az egy megoldás van.viszont hülye emberek mindenhol vannak. kérlek segitsetek.


2008. jan. 26. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazán a sarkadra állhatnál, szerintem nem is kellene sokszor, egyszer-kétszer visszaszólsz valamit és abból észrevennék, hogy kiállsz magadért. Mindenki tudja, hogy a leggyengébbet a legkönnyebb bántani... ráadásul te meg még el is viseled... Nem kell nyuszinak lenni! (Nem akarlak megbántani, nem azért írom)Főleg ha nem akarsz munkahelyet váltani! Bár én egyáltalán nem értem, hogy miért. Nem mindenhol vannak ilyen emberek. Lehet, hogy egy másik munkahelyen téged becsülnének meg a legjobban.

Csak egy kis önbizalom és spiritusz kell, és minden rendben lesz.

2008. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi! és megprobálom. csak nehéz.
2008. jan. 26. 22:13
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a legfontosabb, hogy meg kell tanulnod kiállni magadért. Ez nem csak itt a munkahelyeden fontos, hanem az élet minden területén. Ez az egyetlen megoldás. Az semmit sem segít ha homokba dugod a fejedet (pl. zenét hallgatsz, meg nem szólsz hozzájuk, stb.). Ettől meg nem lesz jobb, és nem oldódik meg semmi. Sőt. Nem vagy rosszabb, kevésbé értékes, stb. ember mint ők, és egyáltalán nincs joguk veled így bánni. Ezt nyugodtan meg is mondhatod nekik. Mégis mit képzel magáról az az ember, aki lealázza a másikat? Hogy ő ettől nagy ász? Inkább azon csodálkozom, hogy a tükörbe mernek még nézni. Szóval szerintem legyél határozott, állj a sarkadra, mert ha nem teszed, akkor az élet más területein is visszaköszönhet ugyanez a szituáció. Gondolom, hogy egyik napról a másikra nem fog menni, és sosem fogsz tudni kibújni a bőrödből, de ha látják, hogy nem tehetnek meg veled akármit, akkor nem is fognak. Nem kell senkivel összeveszni, meg kiabálni, de szerintem ha higgadtan közlöd velük, hogy mi a véleményed róluk, és kiállsz a saját igazad mellett, az sokat segíthet. És nem kell "árulkodni" a főnöknek, de nyugodtan kipróbálhatsz olyasmit ha a szituáció adja, hogy hogyha beszogatnak, hogy ezt meg ezt rosszul csináltál, de Te tudod, hogy jól, vond be a főnököt és "ártatlanul", de mindenki számára hallhatóan kérdezd meg, hogy rendben van e a feladat. Ha ő mindenki rábólint, miután elment nyugodtan odaszúrhatsz a többieknek, hogy lehet hogy az ő szakmai tudásukkal van baj, mert érdekes a főnök veled értett egyet...akkor reméljük észbe kapnak egy kicsit. Arra figyelj, hogy ne úgy nézzen ki, hogy a főnöknek kellett "megvédenie". És igazad van, hülye emberek mindenhol vannak, és csak úgy tudsz ellenük tenni, ha bátorságot öntesz magadba és nem hagyod magad! Hajrá!
2008. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
szia, így van nem kell hagyni magad! Nyugodtan szólj vissza nekik (határozottan)! Ha beszólnak valamit-pl ha elrontassz vmit-, mondhatod te is h, Van ilyen, és, ?, vagy hogy ez van!( mintha nem is törődnél velük) ha meg vmin röhögnek rajtad mondd hangosan, h hehe, de ku.va nagy poén volt...olyan vicces vagy!, stb. Menni fog, csak állj ki magadért.
2008. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
ilyeneket probáltam már mondani de csak mégjobban röhögnek, és utánoznak ilyen hüly hangon, mint a dedosok, pedig az egyik már több mint 50 éves. meg közlik h minek élek meg ilyenek.
2008. jan. 27. 19:34
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
de nagy faszok istenem... szerintem ne törődj velük, nem éri meg... te milliószor értékesebb ember vagy mint ők!!
2008. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha te is elhiszed magadról, hogy gyenge vagy, akkor ne csodálkozz, ha megaláznak. Az emberek között sokan szeretik megmutatni a többi előtt, hogy ők milyen erősek, okosak, ügyesek. Egyrészt ezzel növelik a saját megítélésüket a többi hasonló között (valahova tartozás szükséglete), másrészt ezzel legyőznek valakit, amivel azt gondolják, hogy erősek. Sokszor félelemből fakad, amit tesznek. Tipikus majomszokás.

Kétféle képpen lehet ennek elejét venni:

1. Legyőzöd őket - akár egyesével, akár külön-külön. (Rengeteg módszer lehetséges, de itt nem fejteném ki hely hiányában.)

2. Nem veszed figyelembe őket. (Ez mondjuk nehéz lehet neked, mert akkor nem írtál volna ide.)

Ebben az esetben létezik egy harmadik út is talán: keresel más munkahelyet. (De ha benned van a hiba - aminek azért érdemes utánanézned - akkor ne lepődj meg, ha máshol is ezt fogod tapasztalni. Először önmagadat rakd rendbe, és utána nézd meg, mit tehetnél.)

2008. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nem inkább ugy veszem észre hogy mindig azt élvezik hogy többen rászállnak valakire, és ha jön egy új ember akkor arra és most nincs új ember nincs kin röhögni most én vagyok a soron.
2008. jan. 27. 21:26
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem legyél öngyilkos.
2008. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

az előzőző válaszadónak üzenem: LEGYÉL TE ÖNGYILKOS!!!!

el nem tudom hogy létezhetnek ijen közönséges tirpák emberek!!!

Válaszom: igaz hogy hülyék mindenhol vannak, de nem biztok hogy ugyan olyan barmok. nem éri meg, hogy ott sínlődj... inkább válts! legyen más akit basztathatnak. az már nem a te gondod.

2008. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!