Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy 80 literes akváriumom...

Van egy 80 literes akváriumom ami szivárog. Meg is van a hely, hogy hol távozik a víz de nemtudom, hogy mivel lehetne megjavítani. Sziloplaszt jó megoldás lenne vagy valami speciális dolog kell? Normális válaszokat kérnék.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szilo az teljesen jó. Én is azzal csináltam 4 éve amikor megpattant, azóta se ereszt. :)

De úgy lenne érdemes, hogy leengeded addig a vizet, hogy a repedést ne érje el. Megvárod míg megszárad aztán utána. Azt se árt kivárni míg megköt, mert folyékonyan beleoldódik a vízbe..

2011. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Olga néni ***** válasza:
Szilikon. Száradási idő alatt érje levegő, kikeményedéshez a levegő nedvességtartalma szükséges. Ha víz éri, tényleg nem jó neki.
2011. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első válaszoló: nem lesz töle baja a benne lévő állatoknak??

Nekem axolotl lesz benne. Még nincs itt az akvárium ma kapom meg.


Második válaszoló: hol tudok venni hozzávaló szilikont?? És kb. mennyibe fog nekem fájni?


Akinek még van ötlete, hogy hogyan lehetne gyorsan és jól megcsinálni írjon.

Köszönöm!

2011. ápr. 4. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja igen! Azt nem írtam, hogy speckó szilikon kell ami nem árt a halaknak. Díszállat kereskedésben lehet ilyet, vagy OBIban. Olyat ami kimondottan akváriumhoz való. Első voltam.
2011. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szija, akvárium ragasztásához általában speciális ragasztó szükséges. Nekem a sziloplasztot nem is javasolták, mert olyan anyagok oldódhatnak ki belőle ami nem tesz jót a halaknak, az fbs ragasztót ajánlom, kicsi kiszerelésben 800 FT nagyobban 2300 Ft. Illetve én most vettem az internetről tekafiks akváriumi ragasztót, amit kifejezetten erre fejlesztettek ki. Egyedül azt nem tudom mennyi a száradási ideje, de ez 300 ml 1240 ft volt.
2014. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!